Now Reading
Jak usunąć manicure hybrydowy? Instrukcja krok po kroku!

Jak usunąć manicure hybrydowy? Instrukcja krok po kroku!

zdejmowanie manicure hybrydowego

Paznokcie hybrydowe są doskonałą alternatywą dla manicure wykonanego klasycznymi lakierami, które mają tendencję do odpryskiwania i odpadania. Jest to również świetne rozwiązanie dla osób, które borykają się z kruchą i łamliwą płytką, gdyż wbrew obiegowej opinii prawidłowo wykonany manicure hybrydowy zabezpiecza paznokcie, a nie je niszczy. Lakiery hybrydowe są trwałe, wytrzymałe, i wyglądają niezwykle efektownie nawet przez kilka tygodni od momentu aplikacji, jednak w pewnym momencie gdy odrost jest już bardzo widoczny, przychodzi czas na zmianę stylizacji. Jak więc usunąć manicure hybrydowy w taki sposób, aby nie uszkodzić delikatnej płytki? Jak zdjąć hybrydy bez użycia frezu, i jakich produktów do tego użyć? Sprawdź nasz poradnik!

Jak zdjąć hybrydy bez użycia frezu?

Zdejmowanie manicure hybrydowego w domu niewiele różni się od zabiegu, który jest wykonywany przez profesjonalne stylistki w salonie. Mamy tutaj do wyboru dwa różne sposoby, które różnią się od siebie wymaganym sprzętem, oraz przede wszystkim poziomem zaawansowania osoby wykonującej zabieg:

  • zdejmowanie hybryd przy użyciu specjalistycznego preparatu,
  • zdejmowanie hybryd przy użyciu frezarki.

Amatorki robiące manicure hybrydowy w domowym zaciszu oraz mniej zaawansowane stylistki powinny skorzystać z metody pierwszej, w której usuwa się manicure hybrydowy przy użyciu specjalnych zmywaczy do paznokci hybrydowych. Ten sposób nie wymaga większej wprawy i można podjąć się go nie mając większego doświadczenia, natomiast osoby bardziej zaawansowane mogą pokusić się o wykorzystanie frezarki – w tym wypadku jednak zalecamy szczególną ostrożność. Obsługa tego urządzenia jest dość trudna, dlatego warto wcześniej odbyć specjalistyczne szkolenia. Zakładając jednak że nie mamy frezarki lub nie umiemy z niej korzystać, jak zatem w szybki i prostu sposób usunąć manicure hybrydowy w domu? Na początek potrzebujemy kilka niezbędnych produktów!

Co potrzebujemy do usunięcia paznokci hybrydowych w domu?

Do zdjęcia hybryd będziemy potrzebowali wybranego preparatu do usuwania paznokci hybrydowych, oraz akcesoriów które będą pomocne przy zabiegu, i które kupimy w większości profesjonalnych sklepów z produktami do paznokci. Co zatem kupić? Usuwanie manicure hybrydowego nie może obejść się bez:

  • bloczka polerskiego,
  • wacików bezpyłowych,
  • acetonu do hybryd lub płynu do usuwania hybryd z lanoliną,
  • drewnianych patyczków,
  • folii aluminiowej,
  • oliwki do skórek.

Jak zdjąć manicure hybrydowy w domu?

Gdy zakupiliśmy wszystkie akcesoria które przydadzą się do zdejmowania paznokci hybrydowych, możemy przejść do zabiegu:

1. W pierwszej kolejności musimy opiłować zewnętrzną warstwę topu pokrywającego starą stylizację. Sięgamy więc po bloczek polerski po czym delikatnie usuwamy warstwę preparatu nabłyszczającego, uważając jednocześnie aby nie uszkodzić paznokcia.

2. Po usunięciu zewnętrznej warstwy topu, sięgamy po jeden z dobrej jakości zmywaczy do paznokci hybrydowych. Najlepszym wyborem będzie zatem płyn do usuwania hybryd z lanoliną marki NOX (do kupienia tutaj: https://nox-nails.pl/sklep/3555-lanoline-remover-nox-250-ml/), wykazujący działanie ochronne, pielęgnacyjne, i nawilżające, dzięki czemu zabieg nie wpłynie aż tak negatywnie na nasze paznokcie. Preparat aplikujemy na waciki bezpyłowe, a następnie przykładamy je do paznokci i owijamy folią aluminiową.

3. Po 10-12 minutach sprawdzamy czy lakier hybrydowy odchodzi z paznokci, a jeżeli tak, możemy zdjąć folię aluminiową, po czym pozbyć się resztek hybrydy używając do tego drewnianego patyczka.

4. Po usunięciu lakieru hybrydowego aplikujemy oliwkę do skórek i paznokci bezpośrednio na płytkę paznokcia oraz skórki wokół, co wspomoże ich regenerację.

Czego nie robić podczas usuwania hybryd?

Wiem jak skutecznie zdjąć manicure hybrydowy w domu, ale o czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Przede wszystkim przy każdym z kroków powinniśmy zachowywać szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić paznokci i skórek. Nie odrywajmy, ani nie zdrapujmy hybrydy przylegającej do płytki, gdyż może to spowodować ból i spore uszkodzenia. Nie możemy również moczyć całych dłoni w acetonie, gdyż jest to bardzo intensywny preparat który ma negatywny wpływ na skórę. Pamiętamy także że nazbyt częste korzystanie z preparatów do usuwania hybryd na bazie acetonu, może wywoływać podrażnienia, dlatego zabieg zdejmowania manicure hybrydowego wykonujmy nie częściej niż raz na 2-3 tygodnie, chyba że nie mamy innego wyjścia, wtedy lepszym wyborem będzie aceton wzbogacony o lanolinę zdradza nam ekspertka marki NOX.

Scroll To Top