Now Reading
Skuteczna depilacja – jak pozbyć się nadmiernego owłosienia?

Skuteczna depilacja – jak pozbyć się nadmiernego owłosienia?

sposoby na depilację

Niejedna kobieta marzy o tym, żeby mieć idealnie gładką skórę. Nie da się ukryć, że częste golenie maszynką może być bardzo uciążliwe i nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty – czasem skutkuje nieprzyjemnymi podrażnieniami, na dodatek nie jest zbyt trwałe. Które metody depilacji sprawdzają się zatem najlepiej, w związku z czym warto z nich korzystać?

Depilacja pastą cukrową

Ta metoda jest bardzo chętnie wykorzystywana, głównie dlatego, że jest całkowicie bezpieczna. Dodatkowo pastę cukrową możemy wykonać samodzielnie w domu, dlatego odpadają nam koszty związane z zakupieniem nowego produktu. Zwykle substancja powstaje na bazie wody, soku z cytryny, cukru i ziół, które mają właściwości łagodzące. Użycie takie formy depilacji nie wymaga żadnych specjalistycznych urządzeń. Wystarczy jedynie pokryć dokładnie pastą wybrany obszar ciała, odczekać ok. 10-15 minut, a następnie obficie spłukać wszystko wodą. Odpowiednie proporcje masy cukrowej sprawiają, że włoski są usuwane wraz z cebulkami, co znacznie opóźnia ich wzrost. Dodatkowo, jeśli będziemy regularnie powtarzać zabieg, odrastające włosy będą już znacznie cieńsze, słabsze i jaśniejsze.

Depilacja woskiem kosmetycznym

Depilacja przy pomocą wosku również należy do popularnych, głównie dlatego, że pozwala dość sporo zaoszczędzić, na dodatek przynosi naprawdę dobre efekty. Niestety za gładką skórę musimy zapłacić cenę w postaci sporego dyskomfortu, który może się pojawić podczas wykonywania zabiegu. Polega on na nakładaniu rozgrzanego wosku na skórę, a następnie przyklejeniu w tym miejscu bawełnianych pasków. Kolejnym krokiem jest gwałtowne odrywanie pasków, czemu towarzyszy wyrywanie włosków, a to często powoduje ból. Jeśli zatem nie jesteśmy zbyt odporni na ból fizyczny, ta metoda zdecydowanie się nie sprawdzi. Depilacja woskiem skutecznie usuwa wszystkie włoski, pozostawiając skórę gładką i lśniącą.

Depilator elektryczny

Doskonała alternatywa dla kobiet znudzonych kupowaniem ręcznych maszynek, które szybko się zużywają i często prowadzą do nieestetycznych, bolesnych zacięć. Depilator elektryczny w całkiem efektowny sposób pozbywa się nawet uporczywego owłosienia. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że takie urządzenie jest wyposażone w ostrza, które podczas bardzo szybkich obrotów usuwają włoski wraz z cebulkami. To sprawia, że w trakcie depilacji możemy odczuwać duży dyskomfort. Dlatego, jeśli chcemy pozbyć się owłosienia z tak wrażliwych miejsc, jak okolice bikini, najlepiej wybrać depilator z nakładką chłodzącą i masującą, co pozwoli na zminimalizowanie bólu.

Depilacja laserowa

Polecana szczególnie do depilacji nóg. Niestety taki zabieg nie należy do najtańszych, trzeba też koniecznie wybrać profesjonalny salon kosmetyczny, który cieszy się dobrymi opiniami. Wiązki laserowe wnikają głęboko w skórę, wypalając włoski już w fazie wzrostu. Oznacza to, że konieczne jest wykonanie serii takich zabiegów, żeby osiągnąć trwały efekt. Tańszą, bardziej przystępną alternatywą może być zakup domowego depilatora laserowego IPL.

Elektrokoagulacja

Polega na wykorzystaniu prądu o wysokiej częstotliwości (nawet do 13 Mhz). Powstające w ten sposób ciepło – właśnie to zjawisko zwane jest elektrokoagulacją – działa na mieszek włosowy, co sprawia, że tkanki odpowiedzialne za wzrost włosów zostają zniszczone. Nie ma znaczenia, czy nasze owłosienie jest bardzo grube i gęste. Zabieg elektrokoagulacji jest szybki, a przede wszystkim zapewnia trwały efekt. Oczywiście warto pamiętać, że powinien go wykonać specjalista, wymagane jest także wykorzystanie sprzętu w jak najwyższej jakości.

Scroll To Top