Now Reading
Mikropigmentacja medyczna skóry głowy – sposób na łysienie

Mikropigmentacja medyczna skóry głowy – sposób na łysienie

mikropigmentacja skóry głowy

Łysienie to problem, który dotyczy nawet 80% mężczyzn w różnym wieku. Nadmierne wypadanie włosów powoduje utratę pewności siebie i niską samoocenę. Dlatego wielu mężczyzn, by pozbyć się problemu, decyduje się na mikropigmentację medyczną skóry głowy. Na czym ten zabieg polega? Kto z niego może skorzystać?

Łysienie – typowo męski problem?

Wypadanie włosów najczęściej ma podłoże genetyczne. Na łysienie androgenowe cierpi połowa mężczyzn po 40 roku życia, a także ok. 40% kobiet w wieku 70 lat. Łysienie może mieć również inne podłoże – nieprawidłowa dieta, stres czy choroby głowy. Nic więc dziwnego, że dotyka tak wielu panów. Jednak z wypadaniem włosów zmagają się także kobiety. Spadek poziomu estrogenów po ciąży, zaburzenia pracy tarczycy, menopauza – to najczęstsze powody łysienia u kobiet. Problem ten może prowadzić do obniżenia własnej samooceny. Wiele osób decyduje się więc na różne zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają pozbyć się kompleksów. Jednym z nich jest wykonywana w klinice medycyny estetycznej mikropigmentacja włosów, czyli tzw. Micro Hair.

Mikropigmentacja medyczna – co to jest?

Na czym polega mikropigmentacja? Celem zabiegu jest nie wyleczenie, ale zatuszowanie łysienia. Do wierzchniej warstwy naskórka aplikuje się specjalne pigmenty. W ten sposób tworzą się małe punkciki, które imitują krótko ścięte włosy, a pacjent wygląda, jakby był obcięty „na języka”. Skóra głowy nakłuwana jest mikro-igłami o różnych rozmiarach. Zastosowanie cienkich igieł pozwala kontrolować nie tylko głębokość wprowadzenia pigmentu, ale także precyzyjne nadanie kształtu małym punkcikom. Przez igły wprowadza się barwnik lub mieszankę kilku barwników. Wszystko po to, by kolor był jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru włosów pacjenta. Zabieg powinien być wykonywany przez doświadczoną osobę, która optymalnie dostosuje ilość i rozmieszczenie pigmentu, tak by nie powstał efekt „garnka”.

Czasami zamiast igieł stosuje się specjalne wałki lub rolki. W tym przypadku jednak efekt końcowy niekoniecznie będzie wyglądał naturalnie. Poza tym nieprecyzyjne wprowadzenie pigmentu może skutkować zmianą koloru oraz efektem „rozlanego pigmentu” w skórze.

Czy mikropigmentacja medyczna jest bezpieczna? Jak najbardziej. Aby wykluczyć alergię na pigment, tydzień przed zabiegiem wykonuje się test na małej powierzchni skóry. Jednak pigmenty organiczne, stosowane w mikropigmentacji, są zwykle całkowicie neutralne dla naszego organizmu, dlatego też ryzyko reakcji alergicznej jest znikome. Sam zabieg, w zależności od wielkości powierzchni, na której będzie wykonywany, trwa od godziny do nawet 6 godzin. Często musi być powtórzony jeszcze 2 razy, by uzyskać w pełni zadowalający efekt.

See Also
kobieta z rudymi włosami

Mikropigmentacja – na jak długo wystarcza?

Efekty zabiegu utrzymują od 3 do 6 lat. Zwykle widoczne są natychmiast po zabiegu, jednak trzeba pamiętać, że kolor na początku jest bardzo intensywny i dopiero po ok. tygodniu blednie, dając naturalne efekty. Na to, jak długo pigment pozostanie w skórze, ma wpływ m.in. wiek, rodzaj skóry czy fototyp skóry pacjenta.

Mikropigmentacja skóry głowy – dla kogo?

Mikropigmentacja medyczna skóry głowy polecana jest nie tylko mężczyznom, którzy mają problem z łysieniem androgenowym. Często stosuje się ją także u osób z przerzedzonymi włosami, u pacjentów cierpiących na łysienie plackowate czy u osób z bliznami. Zabiegowi mogą poddać się również kobiety, które chcą optycznie zagęścić włosy.

Scroll To Top