Now Reading
Masaż relaksacyjny – ukojenie dla ciała i zmysłów

Masaż relaksacyjny – ukojenie dla ciała i zmysłów

Masaż relaksacyjny ciała

Masaż relaksacyjny – dla kogo?

Masaż relaksacyjny to zabieg dla każdego, kto żyje w stresie, jest zmęczony umysłowo i chciałby zaznać chwili wytchnienia. Korzystają z niego także sportowcy wyczerpani po intensywnych treningach, by zredukować napięcie mięśniowo-nerwowe. Masaż stosowany jest też wspomagająco w trakcie rehabilitacji po wypadkach i przy różnego rodzaju kontuzjach. I w końcu masaż relaksacyjny będzie idealnym pomysłem dla każdego, kto marzy o chwili prawdziwego relaksu i odprężenia.

Masaż relaksacyjny – na czym polega?

Masaż relaksacyjny to jeden z rodzajów masażu klasycznego, który polecany jest każdemu – bez względu na wiek, płeć czy stan zdrowia. W czasie jednego seansu masażysta korzysta z różnych technik masażu, takich jak głaskanie, oklepywanie, ugniatanie i rozcieranie. Każda z tych technik niesie ze sobą pozytywne zmiany.

Głaskanie usprawnia krążenie krwi i limy, a także koi nerwy i pomaga się zrelaksować. Dość silne oklepywania może pobudzić ukrwienie i osłabić napięcie mięśni. Ugniatanie, podobnie jak oklepywanie, poprawia ukrwienie tkanek. Z kolei rozcierania usuwa z ciała obrzęki i cellulit wodny.

Masaż relaksacyjny – jakie daje efekty?

O tym, że masaż relaksacyjny rzeczywiście działa, przekonuje się każdy, kto tylko korzysta z takiego zabiegu. A jakie są jego efekty?

Po jednorazowej sesji możemy się spodziewać redukcji bólu pleców, karku czy nóg. Poprawia się również nasz metabolizm poprzez przyspieszenie procesu spalania tkanki tłuszczowej, dlatego warto wykorzystać masaż również jako wspomagacza odchudzania.

Kolejnym efektem masażu jest poprawa ukrwienia ciała, czyli rozszerzenie naczyń włosowatych. Dzięki temu zmniejsza się u nas ryzyko powstawania zakrzepów żylnych. Z tego też powodu warto wybrać się na taki masaż, jeśli np. wykonujemy pracę siedzącą i często narzekamy na bóle i obrzęki łydek.

Masaż relaksacyjny skutecznie stymuluje układ limfatyczny, pomagając tym samym pozbyć się z organizmu toksyn i wzmocnić naszą odporność. Wpływa również na poprawę jakości snu, uspokaja oddech i skutecznie odmładza.

Ostatni i dla wielu ludzi najważniejszy efekt to oczywiście uczucie głębokiego relaksu i odprężenia. Przy masażu relaksacyjnym nie chodzi jedynie o to, że doświadczamy chwili niezwykłej przyjemności. Dla wielu osób jest to jedyny moment w napiętym grafiku, który przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla nas. Właśnie w tej jednej chwili możemy zapomnieć o wszystkich zmartwieniach i problemach. Nikt nie marudzi nam za uchem, że trzeba zrobić obiad. Szef nie popędza nas z zadaniami, a dzieci nie krzyczą dookoła, że im się nudzi. Każdy zasługuje na relaks, dlatego warto od czasu do czasu wygospodarować trochę czasu, by przeznaczyć go właśnie na masaż.

Masaż relaksacyjny – cena

Cena masażu relaksacyjnego zależy od takich czynników jak lokalizacja, renoma salonu, czas trwania czy obszar ciała, na którym wykonywany jest zabieg. Półgodzinny masaż wybranej partii ciała zwykle nie kosztuje więcej niż 100 zł. Z kolei dwugodzinny masaż całego ciała może kosztować nawet 300 zł.

Scroll To Top