Now Reading
Laser Vectus – innowacyjna metoda depilacji laserowej

Laser Vectus – innowacyjna metoda depilacji laserowej

zdrowe nogi

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to bezpieczny i bezbolesny zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Dzięki niej niechciane włoski nie odrastają przez bardzo długi czas, a skóra jest gładka i wolna od podrażnień.

Dzieje się tak dlatego, że depilacja laserowa opiera się na zjawisku fototermolizy. Polega ona na tym, że wiązka laserowego światła przenika do skóry, gdzie zostaje pochłonięta przez melaninę – barwnik znajdujący się w mieszku włosowym. Wytwarzane przez wiązkę ciepło niszczy cebulki włosa.

Światło działa powierzchniowo, nie wnika w głąb skóry. Energia, którą wytwarza laser, jest więc całkowicie bezpieczna.

Depilacja laserowa – wady i zalety

Depilacja laserowa jest przede wszystkim całkowicie bezpieczna. Nie wywołuje podrażnień skóry nawet w bardzo wrażliwych miejscach. Nie ma również ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Ponadto jest skuteczna i trwała. Skuteczność depilacji jest uwarunkowana karnacją skóry i kolorem owłosienia. Co ciekawe, łatwiej usuwa się grube i ciemne włosy. Po skończonym cyklu zabiegów konieczne jest powtarzanie depilacji raz do roku, aby efekt utrwalić.

W niektórych przypadkach depilacja laserowa może okazać się w pewnym stopniu bolesna – może pojawić się lekkie szczypanie lub pieczenia. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna i uzależniona od progu wrażliwości na ból. Do wad można także zaliczyć fakt, ze depilację laserową trzeba powtórzyć kilka razy, ponieważ nie wszystkie włosy znajdują się zawsze w tej samej fazie wzrostu.

Czym jest depilacja laserowa laserem Vectus?

Najnowocześniejszy laser Vectus to urządzenie, które usuwa włoski na stałe. Na czym polega jego innowacyjność? Laser Vectus wyposażony został w inteligentny czujnik poziomu melaniny w skórze – Skintel. Na tej podstawie dobiera się odpowiednie parametry, które odpowiadają na indywidualne potrzeby skóry, a co za tym idzie – zabieg jest skuteczniejszy i jeszcze bezpieczniejszy dla skóry.

Laser Vectus – jak działa?

Zasada działania lasera Vectus jest identyczna, jak w przypadku klasycznych laserów. Znaczącą różnicę stanowi jednak jego skuteczność uwarunkowana nowoczesną technologią Skintel. Depilacja Vectus minimalizuje ryzyko odrastania włosków do zera.

Technologia ta została opracowana przez naukowców z Harvard University. Posiada również certyfikat Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) potwierdzający jego skuteczność i bezpieczeństwo. Aktualnie lasera Vectus używa się w każdej renomowanej klinice medycyny estetycznej.

Laser Vectus – ile zabiegów?

Efekty depilacji laserem Vectus widoczne są już po pierwszym razie. Specjaliści zalecają jednak, aby zdecydować się na serię 4-6 zabiegów w odstępach 4-10 tygodni, w zależności od karnacji i rodzaju włosa.

Laser Vectus – cena zabiegu

Ceny zabiegów laserem Vectus zależne są od części ciała, na której dokonuje się depilacji. W większości klinik dostępne są pakiety, które są bardzo korzystne cenowo. Za serię 6 zabiegów depilacji całego ciała będziemy musieli zapłacić około 5 000 zł.

Pamiętajmy jednak, że nie zawsze konieczne będzie przeprowadzenie aż tylu zabiegów.

Laser Vectus – jak się przygotować?

Przystąpienie do zabiegu laserem Vectus wymaga odpowiedniego przygotowania.

  1. Konsultacja i badania lekarskie.
  2. Na zabieg zgłaszamy się z umytą skórą bez żadnych kosmetyków (nawet dezodorantu!)
  3. Skóra powinna być ogolona.
  4. Miesiąc przed zabiegiem nie korzystamy z depilatora, wosku, pęsety ani kremów do golenia.
  5. Skóra musi być nawilżona i nie może być podrażniona.
Scroll To Top