Now Reading
Czym różni się zabieg zagęszczania włosów od przedłużania?

Czym różni się zabieg zagęszczania włosów od przedłużania?

zagęszczanie włosów

Każda kobieta marzy o pięknych, gęstych i lśniących włosach. Niestety natura nie wszystkie panie takimi obdarzyła i niejedna wiele by oddała, aby takie posiadać. Jednak chcąc dokonać tego naturalnymi sposobami, trzeba czekać, i to niemało. Dzisiejsze technologie i metody są na coraz wyższym poziomie i czasem warto zdecydować się na profesjonalne przedłużanie włosów lub ich zagęszczenie. Co trzeba wiedzieć o tych zabiegach i czym się różnią?

Przedłużanie i zagęszczanie włosów

Różne metody przedłużania i zagęszczania włosów dają fryzjerstwu nieograniczone możliwości kreowania wizerunku. W zależności od indywidualnych preferencji specjaliści dobiorą najlepszą formę dla nas, tak by efekt był absolutnie zniewalający. Obecne technologie oferują naprawdę dużo, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Zabiegi przedłużania i zagęszczania włosów są praktykowane już od lat, ale wszystko weszło na nowy oraz lepszy poziom. Niegdyś niedbale wiszące, sztuczne kosmyki włosów były widoczne już z daleka. Na chwilę obecną nikt nawet nie jest w stanie domyślić się, że nie są to naturalne włosy, które same wyrosły. Takie zabiegi pomagają niejednej kobiecie uzyskać piękne, długie i gęste włosy, które prezentują się spektakularnie.

Kobiety szczególnie upodobały sobie technikę kanapkową, ponieważ jest szybka, wygodna i bardzo efektowna. Wykorzystując taśmy clip on w bardzo łatwy i nieinwazyjny sposób przedłużymy włosy, uzyskując wspaniały rezultat.

Na czym konkretnie polega metoda tape on?

Najprościej mówiąc, cały zabieg polega na umieszczeniu przy samej linii włosów dopinek na silikonowej, przezroczystej taśmie. Co ważne – taśma nie jest w żaden sposób widoczna gołym okiem i całkowicie niewyczuwalna. Naturalne kosmyki i doczepy przekłada się na zmianę, co dodatkowo nie obciąża włosów. Dzięki temu metoda ta zyskała na dużej popularności i jest chętnie wykorzystywana przez wielu.

Drugą dość często spotykaną praktyką jest metoda nanoring, gdzie za pomocą maleńkich, niewidocznych nanoringów doczepiane są sztuczne kosmyki do naszych naturalnych włosów. Każde rozwiązanie jest ciekawe i tylko od nas zależy, na co postawimy.

See Also
Podolog z Katowic

Zagęszczanie i przedłużanie włosów – czym się różnią?

Decydując się na przedłużanie włosów bądź ich zagęszczanie, warto wybierać tylko renomowane miejsca, dzięki czemu będziemy pewni, że uzyskamy wymarzoną fryzurę, a nasze włosy będą jak najlepiej dopieszczone. Profesjonalny salon i ekspert od przedłużania włosów doradzi nam, jaka metoda będzie dla nas najodpowiedniejsza, tak aby osiągnąć zjawiskowy look.

Przedłużanie włosów to bezbolesny i w zasadzie nieinwazyjny zabieg, który daje natychmiastowe efekty. To nic innego, jak doczepienie do naszych włosów sztucznych pasm dobranych tak, by nie odróżniały się od naturalnych. Zabieg ten oferuje większość salonów fryzjerskich i za niewielką sumę możemy całkowicie zmienić swój wizerunek. Metoda ta powstała przede wszystkim z myślą o kobietach z krótkimi lub cienkimi włosami. Włosy doczepiane na taśmy są mieszane na przemian z naturalnymi kosmykami, dlatego w łatwy sposób osiągniemy długie oraz świetnie wyglądające włosy.

Celem zagęszczenia włosów natomiast nie jest uzyskanie jak największej długości, lecz objętości. Włosy przede wszystkim mają wydawać się bardziej gęste, grubsze i sprawiać wrażenie, że jest ich bardzo dużo. Technika ta najlepiej sprawdzi się u osób posiadających bardzo rzadkie włosy, przez które prześwituje skóra.

Scroll To Top