Now Reading
Właściwości i zalety peelingu twarzy i ciała. Poznaj sekrety młodej skóry

Właściwości i zalety peelingu twarzy i ciała. Poznaj sekrety młodej skóry

Peeling twarzy

Jak działa peeling? Zalety peelingów

Peeling usuwa zanieczyszczenia i obumarłe komórki naskórka. W ten sposób stymuluje skórę do produkcji nowych komórek. Sprawia to, że skóra szybciej się regeneruje, a jej koloryt znacząco się poprawia. Ponadto peeling odblokowuje ujścia gruczołów łojowych, dzięki czemu zapobiega powstawaniu zaskórników.

Skóra po peelingu jest oczyszczona, a więc lepiej przygotowana na przyjęcie kremów i ampułek, których składniki aktywne wchłaniają się dużo lepiej. Warto wspomnieć również, że złuszczona skóra dłużej utrzymuje opaleniznę i sprawia, że cały czas wygląda ona świeżo i równo.

Rodzaje peelingów

Salony kosmetyczne oferują różnego rodzaju peelingi. Nie każdy jednak nadaje się do wszystkich typów cery.

Peeling mechaniczny

Peeling mechaniczny to nic innego jak klasyczny peeling ziarnisty. Zawiera on drobinki różnego rodzaju, które odpowiedzialne są za ścieranie martwego naskórka. Ziarenka mogą mieć różne pochodzenie. Najczęściej są to miękkie, polietylenowe kuleczki lub produkty pochodzenia naturalnego: zmielony łupiny orzechów, suszone korzenie roślin, nasiona, pestki owoców, sól z Morza Martwego czy cukier trzcinowy.

Peeling mechaniczny poleca się przede wszystkim osobom, które posiadają skórę tłustą.

Z odwodnioną skórą okolic pośladków, kolan czy łokci świetnie poradzą sobie peelingi cukrowe oraz solne, których drobinki rozpuszczają się w trakcie wcierania, a zawarte w nich oleje nawilżają i natłuszczają skórę.

Lepiej nie stosować mechanicznego peelingu w przypadku bardzo wrażliwej skóry. Kosmetyczka może zadecydować o zastosowaniu peelingu drobnoziarnistego lub enzymatycznego.

Peeling enzymatyczny

Peeling enzymatyczny nie zawiera drobinek, jego konsystencja przypomina raczej balsam. Jego działanie polega na wpływaniu na keratynę w naskórku poprzez enzymy roślinne. Świetnie sprawdzają się więc w przypadku skóry wrażliwej, ponieważ nie wymagają wcierania, a co za tym idzie – nie powodują powstawania mechanicznych podrażnień.

Peelingi enzymatyczne stosowane są raczej na twarz, jednak coraz powszechniejsze są także te na ciało. Nanosi się je na skórę tak, jak balsam, a następnie zmywa za pomocą wody lub specjalnego mleczka.

Peeling gommage

Peeling gommage to jeden z rodzajów peelingu enzymatycznego. Działa on dokładnie tak samo. Różnica kryje się w sposobie jego użycia. Peeling gommage nakładamy na skórę cieniutką warstwą, a po kilkunastu minutach ścieramy dłońmi. Wyschnięty preparat po prostu się „wałkuje”.

See Also

Jest to jeden z delikatniejszych peelingów, dlatego świetnie nadaje się do skóry wyjątkowo wrażliwej oraz skóry naczynkowej.

Peeling a odmładzanie

Nasza skóra każdego dnia intensywnie pracuje. Jej zadaniem jest wytwarzanie nowych komórek, które przemieszczają się ku górze i produkują liczne substancje wiążące wodę i uszczelniające płaszcz lipidowy skóry. Po wykonaniu tego zdania komórki obumierają i złuszczają się, a następnie zastępowane są nowymi.

Cykl taki trwa około 28 dni. Z wiekiem jednak spowalnia metabolizm, a co za tym idzie – cykl odnowy komórek się wydłuża. Skóra staje się szara, szorstka, wygląda na zmęczoną i szybciej się starzeje. Peeling natomiast realnie przyspiesza proces odnowy komórek, dzięki czemu spowalnia starzenie się skóry.

Regularne zabiegi oczyszczające z użyciem peelingów sprawią, że skóra będzie jasna i promienna, zyska zdrowy koloryt i lepiej będzie wchłaniała składniki aktywne innych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Scroll To Top