Now Reading
Jaki szampon wybrać do włosów farbowanych?

Jaki szampon wybrać do włosów farbowanych?

szampon lakme efekty

Pielęgnacja włosów farbowanych powinna być szczególnie przemyślana. Kolor wbrew pozorom bardzo łatwo zniszczyć i kilkoma myciami pozbyć się efektu koloryzacji. Warto więc uważnie wybierać produkty do pielęgnacji włosów, jak i samego koloru.

Trwałość koloru — jak ją ochronić?

Produkt przeznaczony do włosów farbowanych przede wszystkim nie może być zbyt inwazyjny. Delikatna wegańska formuła, odżywcze i nabłyszczające składniki — tego potrzebują włosy zarówno po farbowaniu, jak i trwałej ondulacji. Odradza się w przypadku takich włosów stosowanie mocno działających szamponów oczyszczających, które są w stanie doprowadzić do błyskawicznego wypłukania koloru lub uzyskania przez włosy odcienia zupełnie innego od wyjściowego. Tego typu produktu używać należy jedynie okazjonalnie i to wyłącznie w sytuacji, gdy korzysta się z naprawdę dużej ilości produktów do stylizacji włosów, które je z czasem obciążają.

Co zawiera szampon, który przedłuża trwałość koloru?

Produkty Lakme dedykowane włosom farbowanym bardzo często zawierają przede wszystkim składniki przeciwdziałające wypłukiwaniu się koloru, jak i rekompensujące utratę barwników. To, że kolor się wypłukuje z włosów, jest zupełnie normalne. Proces ten jednak można spowolnić. Warto więc wybierać produkty, które chronią kolor, a także posiadają właściwości przeciwutleniające. Dzięki temu możliwe jest zachowanie świeżego koloru na dłużej. Z pewnością dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z szamponów do włosów farbowanych o określonym odcieniu. Produkty tego typu uzupełniane są właściwie dobranymi barwnikami delikatnie koloryzującymi włosy. W przypadku wielu blondów zalecane jest stosowanie tzw. fioletowego szamponu, który przeciwdziała wypłukiwaniu koloru i uzyskiwaniu przez włosy żółtego odcienia.
W przypadku włosów farbowanych dbać jednak trzeba nie tylko o kolor, lecz także o same włosy. Warto więc stawiać na bogate, odżywcze formuły ze składnikami takimi jak odżywiający olej arganowy, antyoksydacyjne działająca witamina E, nawilżające i poprawiające elastyczność kwasy linolowy i Omega-6. Cenny składnikiem wielu produktów do włosów farbowanych będą także organiczne biosacharydy działające filtry ochronne przeciw czynnikom atmosferycznym, zanieczyszczeniom i promieniom UV.

See Also

Dbaj o skórę głowy z produktami Lakme

Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o swoje farbowane włosy, pamiętaj, aby wybierać nie tylko szampon przeciwdziałający wypłukiwaniu koloru, lecz także maski, odżywki i inne kosmetyki głęboko nawilżające i odżywiające włosy.

Scroll To Top