Now Reading
Skuteczne ćwiczenia na odchudzanie

Skuteczne ćwiczenia na odchudzanie

ćwiczenia odchudzające

Ćwiczenia na odchudzanie

W obecnych czasach coraz więcej osób dąży do uzyskania zgrabnej sylwetki z niskim poziomem tkanki tłuszczowej. Próby ograniczania posiłków i głodówki rzadko kiedy prowadzą do zamierzonego celu sylwetkowego. Niestety nawet najbardziej rygorystyczne diety nie przyniosą efektu, gdy nie wprowadzimy w życie codziennej aktywności ruchowej. Warto zaplanować sobie plan ćwiczeń, który będzie równomiernie obciążał każdą partię mięśniową, a dodatkowo wzmocni cały organizm.

Codzienna aktywność fizyczna

Na początku naszej przygody z odchudzaniem warto wprowadzić w życie regularną aktywność fizyczną. Należą do niej takie czynności, jak: spacery, jazda na rowerze, czy też pływanie. Są to formy aktywności, które pozwalają spalić dużą ilość kalorii i przyspieszają proces utraty wagi. Co więcej, korzystnie wpływają na układ krążeniowo-oddechowy, niwelując ryzyko wystąpienia zawałów serca oraz problemów z oddychaniem. Po wprowadzeniu tych czynności w życie, warto zacząć trenować wszystkie partie mięśniowe przy wykorzystaniu specjalnych ćwiczeń, dzięki czemu proces chudnięcia będzie szybszy.

Ćwiczenia na odchudzanie

W trakcie odchudzania warto skoncentrować się na trenowaniu każdej partii mięśniowej. Do najbardziej problematycznych części ciała należą okolice brzucha, ud oraz ramion. Brzuch najlepiej trenować wykonując brzuszki. Ćwiczenie to polega na wykonywaniu skłonów w przód z pozycji leżącej. Doskonałą modyfikacją tego ćwiczenia są brzuszki skośne, angażujące do pracy inne, poprzeczne i skośne mięśnie brzucha. Na koniec warto wykonać tak zwany plank, czyli ćwiczenie wysilające do pracy mięśnie głębokie oraz mięśnie grzbietu. Plank wykonuje się w podporze przodem, na przedramionach z utrzymaniem naturalnej krzywizny kręgosłupa. Można również wykonywać plank bokiem, co spowoduje, że będziemy wzmacniać poprzeczne mięśnie brzucha.

Kolejną partią mięśniową, którą należy wzmacniać są uda. Te największe mięśnie naszego ciała potrafią sprawić wiele problemu, gdyż najczęściej gromadzi się tam cellulit wraz z wodą podskórną. W celu zredukowania tkanki tłuszczowej zaleca się wykonywanie przysiadów oraz zakroków. Przysiady wzmacniają nie tylko mięśnie ud, ale też mięśnie pośladkowe. Dzięki temu nasza sylwetka nabiera proporcjonalnych kształtów. Dodatkowo, warto do tych ćwiczeń użyć obciążenia, które jeszcze bardziej zaangażuje mięsnie do pracy. Początkowo należy zacząć od niewielkich obciążeń i stopniowo zwiększać ich ciężar.
Na koniec, warto skoncentrować się na ćwiczeniach mięśni ramion. Należy wykonywać różnego rodzaju wymachy rąk oraz pompki, które doskonale modelują nie tylko ramiona, ale też klatkę piersiową oraz plecy.

Więcej porad na stronie https://dietetyk.edu.pl

See Also

Ćwiczenia interwałowe

Doskonałymi ćwiczeniami na odchudzanie są także treningi interwałowe. Polegają one na wykonywaniu wysiłku o bardzo wysokiej intensywności, w krótkim odcinku czasu. Pozwala to spalić mnóstwo kalorii, a tkankę tłuszczową tracimy nawet przez kilka godzin po wykonanych ćwiczeniach. Należy jednak pamiętać, że treningi interwałowe bardzo mocno obciążają organizm, więc nie zaleca się wykonywać ich więcej niż 3 razy w tygodniu.

Warto także wiedzieć, że ćwiczenia na odchudzanie będą najbardziej efektywne, gdy połączymy je z odpowiednio zbilansowaną dietą. Właściwie dobrane produkty, zwracanie uwagi na ilość i jakość spożywanych posiłków może pomóc w utracie nadmiaru kilogramów. Skuteczne może się też okazać ustalenie deficytu kalorycznego, dzięki czemu będziemy wykorzystywać więcej energii niż pobieramy, co spowoduje szybsze chudnięcie.

Scroll To Top