Now Reading
Skinception Rosacea – skuteczna pomoc w walce z trądzikiem różowatym

Skinception Rosacea – skuteczna pomoc w walce z trądzikiem różowatym

naturalna metoda leczenia trądziku różowatego

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skórna, której głównym objawem są zaczerwienienia i zapalne wykwity w centralnej części twarzy. U wielu osób cierpiących na tę dolegliwość choroba wpływa negatywnie na samopoczucie, relacje międzyludzkie i kontakty publiczne. Dlatego ważne jest wczesne rozpoznanie i wdrożenie odpowiedniego leczenia trądziku różowatego. Kosmetykiem skutecznie wspomagającym walkę z tą dolegliwością jest Skinception Rosacea.

Przyczyny trądziku różowatego

Trądzik różowaty (łac. Rosacea) to przewlekła choroba ograniczona zazwyczaj do skóry twarzy, rozwijająca się na podłożu łojotoku i zaburzeń naczyniowych. Rozpoczyna się ok. 30 roku życia, a jej największe nasilenie przypada zwykle na wiek 40-60 lat. Dolegliwość ta spotyka głównie kobiety, ale u mężczyzn zwykle występuje cięższy przebieg choroby.
Etiologia schorzenia jest złożona. Według ekspertów przyczynami choroby są przede wszystkim zaburzenia naczyniowe i niewłaściwa reakcja odpornościowa organizmu. Nie bez znaczenia są też predyspozycje genetyczne. Trądzik różowaty częściej dotyka osoby o jasnej karnacji, które mają w rodzinie przypadki występowania tego schorzenia.

Objawy trądziku różowatego

Zmiany chorobowe w przebiegu trądziku różowatego rozpoczynają się na skórze nosa, a następnie rozszerzają na podbródek, policzki, czoło, powierzchnie boczne szyi oraz dekolt. Niekiedy występują również w fałdach zausznych.
Wyróżnia się kilka okresów choroby. Na początku występuje okresowe rumienie cery z uczuciem napięcia, palenia i pieczenia skóry. Z czasem rumień utrwala się, a dodatkowo na skórze występują liczne rozszerzenia naczyń, tzw. teleangiektazje. Następnie pojawiają się zmiany o charakterze wykwitów krostkowo-grudkowo-rumieniowych, z delikatnym złuszczaniem. Osoby cierpiące na trądzik różowaty zmagają się też często ze szczypaniem, kłuciem, suchością i obrzękiem twarzy.
Ostatni okres występuje niemal wyłącznie u mężczyzn. Na skórze występują zapalne blaszki i guzki ze skłonnością do zlewania się oraz tendencją do włóknienia i przerostu gruczołów łojowych. Tworzą one miękkie, guzowate twory, które mogą zniekształcać brodę, nos, uszy, czoło czy powieki. W ciężkich przypadkach choroby może nawet dochodzić do powikłań ocznych: zapalenia brzegów powiek, spojówek, tęczówki lub rogówki.

Skinception Rosacea – szybkie ukojenie w trądziku różowatym

Serum Skinception Rosacea na trądzik różowaty to innowacyjny kosmetyk cechujący się wszechstronnym działaniem. Produkt szybko i efektywnie pomaga zwalczać zaczerwienienia, wykwity skórne, wypryski oraz krosty, a także zapobiega powstawaniu nowych. Przynosi ulgę w stanach zapalnych skóry wywołanych trądzikiem różowatym, zwłaszcza w przypadku uczucia kłucia, palenia czy mrowienia skóry.
Kosmetyk poprawia koloryt cery i redukuje widoczność „pajączków”. Skinception Rosacea wspomaga również prawidłowy przepływ krwi w skórze i jej zdrowe funkcjonowanie. Tworzy naturalną barierę, która chroni ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Preparat zmiękcza, ujędrnia i uelastycznia skórę, głęboko nawilża cerę, zapobiegając jej wysuszaniu. Pomaga w regeneracji i ochronie macierzy kolagenowej skóry, a także spowalnia procesy przedwczesnego starzenia.

See Also
Podolog z Katowic

Innowacyjny skład serum

Serum Skinception Rosacea zawiera lecznicze, wysokiej jakości składniki o udowodnionym klinicznie działaniu. Główne składniki aktywne to Renovage, będący przełomem w pielęgnacji skóry, zamykający pory, poprawiający elastyczność cery i naprawiający zmiany wywołane przez trądzik różowaty, a także Actiflow – składnik poprawiający kondycję naczynek krwionośnych pod powierzchnią skóry, wykazujący właściwości przeciwzapalne, łagodzące zaczerwienienia i kojące skórę. W składzie kosmetyku znajduje się też Mediacalm kojący skórę i zmniejszający stan zapalny oraz Alantoina działająca nawilżająco, zmiękczająco i łagodząco.
Ze względu na przyjemną konsystencję i delikatny aromat kosmetyk sprawia, że domowe leczenie trądziku staje się łatwe i przyjemne. Zaleca się stosowanie serum rano i wieczorem, po dokładnym oczyszczeniu skóry.

Scroll To Top