Now Reading
Powiększanie ust kwasem hialuronowym – czy warto się zdecydować?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – czy warto się zdecydować?

kwas hialuronowy do ust

Zanim zdecydujesz się na zabieg…

Właśnie przez to, że pojawia się coraz więcej specjalistów, którzy oferują usługę powiększenia ust kwasem hialuronowym, łatwo trafić do kogoś, kto nie do końca zna się na rzeczy. Przed wybraniem odpowiedniej placówki powinniśmy dokładnie sprawdzić, jakie ma opinie. Lepiej nie udawać się do miejsc niesprawdzonych. W przeciwnym wypadku stracimy pieniądze, a efekt nie będzie nawet przypominał tego wymarzonego, mogą też wystąpić uciążliwe skutki uboczne.

Ile kosztuje powiększenie ust kwasem?

Skoro już o pieniądzach mowa, przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi musimy wziąć pod uwagę cenę. Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego do ust niestety nie jest trwałe. Z czasem rezultaty staną się mniej widoczne i być może konieczne będzie powtórzenie wizyty. Koszt pojedynczego zabiegu może sięgać nawet 2500 zł, choć oczywiście znajdziemy też gabinety, gdzie za taką samą usługę zapłacimy ok. 800 zł.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

Oczywiście nie każdy może się zdecydować na taki zabieg. Stanowczo powinny z niego zrezygnować kobiety, które są w ciąży albo pozostają na etapie karmienia piersią. Jeśli akurat uczestniczymy w leczeniu stomatologicznym, to wizytę w gabinecie medycyny estetycznej również najlepiej odłożyć, najlepiej na 2 tygodnie. Dyskwalifikujące do zabiegu powiększania ust są też infekcje, choroby onkologiczne czy zaburzenia krzepnięcia, ponieważ uniemożliwi to zagojenie się ust.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Właściwa procedura trwa mniej więcej 15-30 minut, jednak wcześniej usta pokrywane są maścią znieczulającą. Jak wiadomo, skóra na wargach jest cienka i bardzo delikatna, toteż zabieg bez znieczulenia mógłby okazać się bolesny.

Optymalna objętość podawanego kwasu to 1 ml. Najczęściej wybieraną metodą aplikacji jest tzw. mikro-droplet, polegająca na gęstym wstrzykiwaniu niewielkich ilości substancji w obrębie ust. Wprowadza się ją albo specjalną rurką zwaną kaniulą, albo igłą. Po zabiegu wykonywany jest delikatny masaż.

See Also

Jaki jest efekt powiększania ust?

Wszystko zależy od obranej przez specjalistę techniki oraz tego, w jakim w ogóle celu wybieramy się do gabinetu medycyny estetycznej. Istnieje wiele różnych kombinacji, które pozwolą nam na uzyskanie wymarzonego rezultatu. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pozwala na wyrównanie asymetrii i tym samym osiągnięcie idealnej proporcji między górną a dolną wargą. Dzięki zabiegowi podnoszą się kąciki, a same usta stają się bardziej wypukłe i wyraźniej zarysowane.

Jak dbać o usta po zabiegu powiększającym?

Obrzęk czy nawet małe krwiaki tuż po zabiegu to zjawisko naturalne. Po kilku dniach te objawy zaczną ustępować, a usta będą się goić. Z czasem przybiorą jędrny, pełniejszy kształt, będą też wyglądały na bardziej nawilżone. Przez 24 godziny po wizycie należy unikać wysiłku fizycznego czy podróży samolotem, koniecznie jest także zrezygnowanie z picia alkoholu oraz palenia papierosów w tym czasie. By zmniejszyć opuchliznę, można stosować zimne okłady. Dzień po zabiegu można już wrócić do codziennych zajęć, nie ma też przeciwwskazań do nakładania makijażu. Standardowo po upływie 2 tygodni trzeba się zgłosić na kontrolę, żeby specjalista mógł ocenić, czy wszystko poprawnie się goi.

Scroll To Top