Now Reading
Zioła w codziennej pielęgnacji

Zioła w codziennej pielęgnacji

naturalnie kosmetyki na bazie ziół

Dobroczynna moc ziół doceniana jest nie od dzisiaj. Dzięki ziołolecznictwie możemy w prosty sposób poradzić sobie z niewielkimi problemami związanymi z naszym zdrowiem. Odpowiednie mieszanki ziół mogą pomóc w trawieniu, problemach ze snem czy przy bólach reumatycznych. Ale czy zioła można także stosować w codziennej pielęgnacji?

Zioła a codzienna pielęgnacja skóry

Nasza skóra wymaga odpowiedniej opieki, jeżeli chcemy, aby zachowała zdrowy wygląd przez wiele lat. Stosowanie naturalnych produktów pozwala spowolnić procesy starzenia. Zioła i w tym przypadku mogą być bardzo pomocne. Niektóre z nich doskonale nadają się do stosowania w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Szczególnie popularne są płukanki ziołowe, dzięki którym możemy uporać się z problemem nadmiernego wypadania włosów oraz sprawić, że struktura włosa będzie gładka i lśniąca.
Mieszanki ziołowe mogą być także stosowane w przypadku kąpieli bądź wykorzystywane do tworzenia maseczek – zarówno tych do aplikowania na skórę twarzy, jak i na całe ciało. Wszystko po to, aby cieszyć się zdrową i odpowiednio odżywioną skórą.

Trądzik pospolity – jakie zioła?

Trądzik jest najczęstszym problemem, na jaki poleca się mieszanki ziołowe. Jest to przypadłość, która dotyka nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Trądzik często wywołany jest przez zaburzenia związane z nieodpowiednią pracą hormonów. Należy jednak pamiętać, że niektórych leków nie wolno łączyć z ziołami. Może to doprowadzić do opłakanych skutków. Zawsze w takim przypadku warto poradzić się lekarza prowadzącego leczenie.
Jeżeli jednak nie przyjmujemy leków, do walki z trądzikiem możemy wykorzystać zioła. Najczęściej poleca się fiołka trójbarwnego, który doskonale radzi sobie przy nadmiernej produkcji łoju. Korzystne jest także dołączenie do pielęgnacji skrzypu polnego, ponieważ zawiera potrzebne witaminy (takie jak A, C i E) oraz duże ilości krzemu, fosforu, potasu czy manganu. Pomaga w oczyszczaniu skóry, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Jest to zioło, które najczęściej poleca się przy problemach z kondycją włosów czy paznokci, jednak na cerę także wpływa bardzo pozytywnie.
Zioła można stosować jednakowo od wewnątrz (w postaci naparów), ale także od zewnątrz. W tym przypadku sprawdzają się wyżej wspominane kąpiele czy maseczki. Z niektórych naparów można przygotować także tonik, którym będziemy przecierać twarz w celu wyrównania pH i oczyszczenia skóry z pozostałości po płynie micelarnym czy innym produkcie.

See Also

Kosmetyki na bazie ziół

W sklepach dostępne są gotowe produkty, których skład opiera się przede wszystkim na ziołach. To gotowe kosmetyki, które mają być dopasowane do potrzeb naszej skóry. Przeznaczone są m.in. do ciała, włosów, paznokci czy pielęgnacji twarzy. Poprzez użycie odpowiednich konserwantów – najczęściej naturalnych – mają znacznie dłuższy termin ważności od kosmetyków, które możemy przygotować sami.
Firmy kosmetyczne także wiedzą, jak wykorzystać moc ziół – aby wybrać odpowiedni kosmetyk, wystarczy jedynie przeczytać dokładnie zalecenia producenta. Wszystko umieszczone jest na opakowaniu produktu bądź na ochronnym kartoniku. Więcej informacji o zastosowaniu ziół znajdziesz na stronie ziolana.pl.

Scroll To Top