Rudy kolor włosów – sposób na ożywienie i odmłodzenie twarzy
Rudy kolor włosów to barwa, która zdecydowanie dodaje charakteru. Potrafi ożywić i rozświetlić twarz, a jego odpowiednio dobrany odcień może sprawić, że będzie ona wyglądać na młodszą. Jaki odcień rudego wybrać? Zainteresowane tym kolorem klientki mają do wyboru mnóstwo odcieni czerwieni. Farby do włosów dostępne na rynku to zarówno jasne rudości, intensywne oranże, jak i ciemne mahonie. Komu najbardziej do twarzy w rudym kolorze włosów? Jaką rudą farbę do włosów najlepiej wybrać? Do jakiego typu urody pasują jakie odcienie rudego?
Rudy kolor włosów – komu pasuje?
Osoby o jasnej karnacji powinny wybierać jasne i miedziane kolory włosów, którym bliżej do złota i pomarańczowego niż do mocnych czerwieni. Dobrym pomysłem będzie również wybór koloru włosów blond z delikatnym truskawkowym akcentem. Z kolei osoby o śniadej cerze powinny zdecydować się na ciepłe barwy z palety rudości – od kasztanowego rudego, mahoń po tycjanowski mocny odcień.
Warto pamiętać, że rudy kolor włosów wydobywa na pierwszy plan wszelkie niedoskonałości cery. Z tego względu przed zdecydowaniem się na rudą farbę do włosów, warto ocenić, czy jest to rzeczywiście kolor dla nas.
Osoby o wiosennym i jesiennym typie urody powinny zdecydować się na naturalne i ciepłe odcienie rudości, natomiast osoby o letnim i zimowym typie urody powinny wybierać bardziej chłodne rude farby do włosów.
Różne odcienie czerwieni – farby do włosów a typy urody w podziale na pory roku
- osoby o wiosennym typie urody (cechy charakterystyczne to ciepły blond w różnych odcieniach, jasna cera, niebieskie, szare, zielone lub piwne oczy) – idealne będą odcienie ciepłe i naturalne, np. bursztyn, miód, kasztan lub miedź,
- osoby o letnim typie urody (cechy charakterystyczne to jasny lub ciemny blond w popielatym odcieniu, oczy szare, niebieskie, zielone lub piwne, cera jasna z różowym odcieniem) – idealne będę chłodne odcienie rudego, np. truskawkowy blond, tycjan, kasztan,
- osoby o zimowym typie urody (cechy charakterystyczne to ciemnobrązowe i czarne włosy, błękitne, ciemnobrązowe lub czarne oczy, oliwkowa cera) – idealne będą chłodne odcienie czerwieni, np. granat, rubin, burgund, wiśnia,
- osoby o jesiennym typie urody (cechy charakterystyczne to rude, kasztanowe lub brązowe włosy, oczy piwne, brązowe, zielone, cera jasna o ciepłej barwie) – idealne będą mocne i intensywne odcienie rudego, np. tycjan, kasztan, mahoń.
Włosy rude a odpowiednia koloryzacja – jak uzyskać atrakcyjny odcień?
Uzyskanie ładnego odcienia rudości to nie tylko zasługa dobrej jakościowo farby, ale również dobrej kondycji włosów. Aby ruda farba do włosów zadziałała właściwie, niezwykle ważne są stopień nawilżenia włosów, ich porowatość oraz to, jakim wcześniej zabiegom były one poddawane. Przy włosach po wielokrotnej koloryzacji czy trwałej ondulacji osiągnięcie perfekcyjnego odcienia rudego może być trudnym zadaniem, gdyż włosy są w słabej kondycji i często jest w nich mnóstwo innych pigmentów z poprzedniego farbowania.
Znacznie łatwiejszym zadaniem będzie zafarbowanie włosów w bardzo dobrej kondycji, gdyż wtedy ich kolor idealnie wpisze się w dany odcień z palety rudości. Oczywiście, każde kolejne farbowanie wpłynie na gorszą strukturę włosa, przesuszy je i sprawi, że staną się bardziej łamliwe i kruche. Z tego względu najlepszym wyborem farby do włosów w rudych odcieniach będzie wybranie farby bez amoniaku, która w swojej recepturze posiada olejki nawilżające.