Now Reading
Nowoczesne prostowanie włosów

Nowoczesne prostowanie włosów

keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów jest coraz chętniej wybieranym zabiegiem kosmetycznym. Inaczej nazywane jest brazylijskim i daje efekt nawet na kilka miesięcy. Świetnie sprawdza się także przy bardzo skręconych pasemkach, więc panie, które marzą o efekcie gładkich włosów chętnie inwestują w tę propozycję. Warto oczywiście zauważyć, że sam zabieg owiany jest różnego rodzaju mitami i kontrowersjami. I zawsze warto korzystać z keratynowego prostowania włosów u doświadczonych specjalistów, którzy pracują na materiałach najwyższej jakości.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie z amazonkeratin.pl to metoda na to, by wygładzić strukturę włosa na dłużej. Po ten zabieg chętnie więc sięgają panie, które na co dzień dokładają starań, by ich fryzura była gładka. Podczas zabiegu keratynowego prostowania włosów stosuje się płynny składnik oraz różnego rodzaju „żelazka”. W efekcie uzyskuje się efekt lśniących, gładkich pasemek, które się nie elektryzują. Przy zabiegu stosuje się specjalne mieszanki do keratynowego prostowania, które nie zawierają formaldehydu i właśnie takich usług trzeba w salonach fryzjerskich szukać. Używane wcześniej środki miały negatywny wpływ na zdrowie człowieka i w wielu krajach zostały wycofane.

Kto może skorzystać z keratynowego prostowania włosów?

W dobrym salonie fryzjerskim warto poszukać specjalistów, którzy mają ukończone szkolenie keratynowe prostowanie włosów, mogą się pochwalić doświadczeniem oraz stosują najlepszej jakości preparaty. Sam zabieg poprzez wysoką temperaturę wiąże płynną keratynę z włosem. Tym samym wpływa na jego strukturę i wypełnia ubytki. To sprawia, że nawet zniszczone włosy zaczynają wyglądać zdrowiej i oczywiście są proste. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut w zależności od długości włosów.

See Also

Jak zadbać o strukturę włosa – keratynowe prostowanie?

Zabieg keratynowego prostowania włosów jest odwracalny. Sam preparat się z czasem wypłukuje i by, poprawić czy wzmocnić efekt, należy cały proces powtórzyć. W sklepach oczywiście dostępne są różnego rodzaju szampony i odżywki, które są polecane do tego rodzaju włosów. Nie zawierają one siarczanu i sprawiają, że keratyna tak szybko się nie wypłukuje. Najczęściej na trwałe prostowanie włosów decydują się kobiety, choć oczywiście nie brakuje również panów, którzy chcieliby zrobić porządek z niesfornymi lokami lub też wygładzić fryzurę. Najlepszy efekt uzyskuje się na naturalnie sprężystych włosach. Powinny prostowania włosów unikać osoby z wrażliwymi pasemkami oraz ci, którzy są po farbowaniu.

Scroll To Top