Now Reading
Jak wybrać najlepszy lakier hybrydowy?

Jak wybrać najlepszy lakier hybrydowy?

paznokcie hybrydowe

Jeszcze do niedawna manicure hybrydowy był nowinką kosmetyczną, o której słyszeli tylko nieliczni. Dziś ten rodzaj malowania paznokci jest chyba najchętniej wybieranym zabiegiem przez kobiety. Na rynku pojawia się coraz więcej producentów lakierów hybrydowych, rodzi się zatem pytanie, który preparat wybrać? Która z firm jest godna zaufania? Aby uzyskać jak najbardziej efektowny manicure, potrzebny jest produkt o najwyższej jakości. Efekt końcowy będzie wówczas cieszył oko przez długi czas, znacznie łatwiejsza będzie też aplikacja lakieru. Poniżej wyznaczniki jakości lakieru hybrydowego.

Jaka powinna być gęstość lakieru żelowego?

Konsystencja lakieru jest bardzo istotna. Produkt nie może być ani za gęsty, ani za rzadki. W pierwszym przypadku trudno będzie rozprowadzić go na paznokciu. Gęsta formuła utrudnia pracę, w wyniku czego mogą powstawać zacieki i nierówna powierzchnia, trudno będzie też pokryć skrajne fragmenty płytki paznokcia. Jeśli lakier jest za rzadki, traci na pigmentacji. Dodatkowo trudno precyzyjnie pomalować paznokcie, ponieważ produkt zalewa skórki. Idealna, średnia konsystencja, będzie zwarta i nie zaleje skórek, aplikacja będzie szybka i prosta.

Pędzelek do lakieru

Nawet najlepsza konsystencja lakieru nie będzie się idealnie rozprowadzać, jeśli do jego użytkowania przeznaczony będzie słabej jakości pędzelek. Najlepiej, jeśli jest on odpowiednio gęsty i niezbyt krótki. Nie może być też zbyt sztywny. Jeśli pędzelek będzie spełniał wszystkie wymienione kryteria, poprawi komfort nakładania produktu w najbardziej wymagających częściach płytki paznokcia.

Pojemności lakierów hybrydowych

Wybierając idealny lakier hybrydowy, należy wziąć także pod uwagę jego pojemność. Tutaj istotne będzie jeszcze przeznaczenie produktu – użytkowanie domowe czy w salonie kosmetycznym. Dla pań stawiających na własne umiejętności w zaciszu domowym, wystarczające będą średnie buteleczki lakieru, zawierające około 5 ml (5g) produktu. Samodzielny manicure wykonuje się raz na kilka tygodni, zazwyczaj panie są w posiadaniu kilku kolorów jednocześnie, by zmieniać stylizacje. Duże opakowania grożą tu zniszczeniem nadmiaru lakieru. Długo nieużytkowany produkt może stracić wówczas swoje właściwości.

See Also

Trwałość lakierów żelowych

Lakiery hybrydowe cieszą się rosnącym uznaniem, ze względu na długi czas utrzymywania się na płytce paznokcia. Na jego czas wpływ mają umiejętności wykonawcy zabiegu oraz jakość produktu. Lakier o odpowiednim składzie i właściwościach ma utrzymać się na paznokciu trzy tygodnie. Hybryda najlepszej jakości w tym czasie nie będzie odpryskiwać i utrzyma idealny połysk.

Pigmentacja hybrydy

Niezależnie od tego czy dobrany lakier występuje w kolorze nude czy ostrej czerwieni, powinien być odpowiednio napigmentowany. Należyte natężenie koloru gwarantuje mniejszą ilość nakładanych warstw. W rezultacie zabieg wykonuje się szybciej i bardziej ekonomicznie – zużywamy mniej produktu. Pigmentacja lakieru powinna być na tyle intensywna, aby już dwie jego warstwy pokryły całą płytkę paznokcia bez smug i prześwitów.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top