Now Reading
Kriolipoliza czy lipoliza iniekcyjna – co wybrać?

Kriolipoliza czy lipoliza iniekcyjna – co wybrać?

Modelowanie sylwetki - kriolipoliza

Są sposobem na wymodelowanie sylwetki oraz pozbycie się nadmiaru tłuszczu z twarzy i innych partii ciała. Obie metody są uważane za nieinwazyjne. Która metoda jest lepszym wyborem? Kriolipoliza czy lipoliza iniekcyjna? Dowiedz się, na czym dokładnie polegają oba zabiegi.

Czym jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to inaczej zamrażanie tkanki tłuszczowej, po to, aby spowodować jej rozpad. Zabieg kriolipolizy pomaga skutecznie pozbyć się nadmiaru tłuszczu z różnych partii ciała – zarówno z twarzy, pleców, brzucha, jak i z dolnej czy górnej części ud. W tej metodzie wykorzystuje się najnowszą technologię, polegającą na redukcji tłuszczu za pomocą niskiej temperatury (5-10 stopni C). Zabieg niszczy komórki tłuszczowe, oszczędzając przy tym zdrowe tkanki, a sam proces zamrażania tłuszczu trwa około godzinę.
Kriolipoliza, w odróżnieniu od liposukcji, jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym. Nie używa się przy niej skalpela.Warto jednak pamiętać, że metoda ta zupełnie nie sprawdzi się u osób cierpiących na otyłość. Wówczas zabieg kriolipolizy nie przyniesie pożądanych efektów. Otóż urządzenie do kriolipolizy najczęściej stosuje się na małych partiach ciała, np. w celu pozbycia się oponki na brzuchu.

Kriolipoliza przed i po

Czy kriolipoliza jest skuteczna? Jak najbardziej! Dzięki tej metodzie można stracić nawet od 25% do 40 % tłuszczu z obszaru, który został poddany zabiegowi. Warto jednak wiedzieć, że efekty zabiegu są widoczne w różnym czasie, w zależności od predyspozycji pacjenta. Zazwyczaj trzeba na nie czekać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Tym, od czego zależy szybkość efektów zabiegu kriolipolizy, jest tempo metabolizacji komórek tłuszczowych.

Kriolipoliza – ile zabiegów gwarantuje najlepsze efekty?

Ostateczne rezultaty zabiegu kriolipolizy można zauważyć po 4 miesiącach ( w ciągu pierwszych dwóch tygodni można zaobserwować około 30% do 40% efektów). Należy jednak pamiętać, że nie utrzymują się one na stałe, dlatego aby cieszyć się nimi jak najdłużej, należy prowadzić zdrowy styl życia.

Kriolipoliza – cena

Ile kosztuje zamrażanie tkanki tłuszczowej? Cena zabiegu kriolipolizy jest najczęściej uzależniona od powierzchni ciała poddanej zabiegowi. Ceny pojedynczego zabiegu wynoszą zazwyczaj kilkaset złotych, w zależności od salonu.
Czym jest lipoliza iniekcyjna?
Lipoliza iniekcyjna to innowacyjny zabieg polegający na pozbyciu się tłuszczu z wybranych partii ciała, takich jak twarz, plecy, brzuch, ramiona czy uda. W tej metodzie pod skórę, przy pomocy zastrzyków, wprowadza się substancje powodujące likwidację komórek tłuszczowych. W efekcie ulegają one rozpuszczeniu, są rozkładane w procesie przemiany materii, a następnie wydalane z organizmu. Zaletą lipolizy iniekcyjnej jest również to, że oprócz redukcji tkanki tłuszczowej, poprawia również kondycję i napięcie skóry. Podobnie jak w przypadku kriolipolizy, zabieg ten nie sprawdzi się u osób otyłych. Lipolizę iniekcyjną zaleca się szczególnie osobom z niewielkim nadmiarem tłuszczu, którym ciężko pozbyć się go za pomocą ćwiczeń czy diety.
Lipoliza iniekcyjna – ile zabiegów gwarantuje najlepsze efekty?
Efekty lipolizy iniekcyjnej są trwałe, jednak aby uzyskać najlepsze rezultaty zaleca się wykonanie serii 2-3 zabiegów, w odstępach kilku tygodni.

See Also

Lipoliza iniekcyjna – cena

Cena zabiegu zależy od powierzchni ciała poddanej zabiegowi. Pojedynczy zabieg kosztuje zazwyczaj kilkaset złotych, w zależności od salonu.

Kriolipoliza czy lipoliza iniekcyjna?

Oba zabiegi są nieinwazyjnymi metodami redukcji tkanki tłuszczowej i oba są przeznaczone są do miejscowego usuwania tłuszczu z konkretnej partii ciała. Która sposób na redukcję tłuszczu jest lepszym wyborem – lipoliza iniekcyjna czy kriolipoliza? Opinie większości są takie, że większe obszary ciała zdecydowanie lepiej jest poddać zabiegowi kriolipolizy. Urządzenie do kriolipolizy posiada dużą głowicę, co daje możliwość pozbycia się tłuszczu z większej powierzchni zabiegowej. Jeśli celem zabiegu jest np. jedynie wymodelowanie podbródka, to o wiele lepszym wyborem okaże się lipoliza iniekcyjna. Dobrym rozwiązaniem jest konsultacja ze specjalistami, którzy wskażą najważniejsze aspekty usług i pomogą dopasować najlepszy wariant dla konkretnego pacjenta. DERMED Klinika Urody Profesora Andrzeja Kaszuby, to miejsce, które zapewnia fachowe konsultacje przez realizacją zabiegu.

Scroll To Top