Now Reading
Depilacja laserowa w ciąży

Depilacja laserowa w ciąży

sposoby na depilację

Czy depilacja laserowa jest szkodliwa w ciąży?

W pięknym okresie oczekiwania na dziecko ważne jest również, aby kobiety wyglądały atrakcyjnie i dbały o siebie w zwykłym rytmie. Dlatego usuwanie nadmiaru włosów pozostaje pilną kwestią. Jednocześnie wady tradycyjnych metod, takich jak golenie czy depilacja woskiem/cukrem, są jeszcze bardziej dotkliwe w tym szczególnym okresie życia kobiety. Ze względu na „grę” hormonów, włosy na ciele mogą rosnąć jeszcze aktywniej, wraz ze wzrostem brzucha niewygodne staje się usuwanie roślinności brzytwą, a ból związany z wyrywaniem włosów woskiem lub pastą cukrową może się nasilać.

Kobieta w ciąży staje przed trudnym wyborem spośród dostępnych metod depilacji i często zwraca uwagę na laser. Czy to podejście jest bezpieczne i skuteczne w czasie ciąży? Rozważmy pytanie bardziej szczegółowo.

Czy depilację laserową można wykonać w ciąży?

Ciąża nie jest uważana za bezpośrednie, ale mimo to przeciwwskazanie do stosowania technologii laserowej. Z czym to jest związane? Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że laser nie ma wpływu na proces zapłodnienia, więc możesz kontynuować kurs depilacji nawet podczas planowania ciąży. Nie stanowi dla Ciebie żadnego zagrożenia i nie zmniejsza prawdopodobieństwa zajścia w ciążę.

Jeśli chodzi o działanie lasera w czasie ciąży, nie ma również udowodnionych faktów dotyczących jego szkodliwości dla zdrowia dziecka lub matki. Ale zalecenia, aby poczekać z przebiegiem depilacji, związane są przede wszystkim z niestabilnym zapleczem hormonalnym kobiety, które bezpośrednio wpływa na wzrost włosów. Mówiąc najprościej, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak skuteczna będzie depilacja laserowa w czasie ciąży ze względu na wahania hormonalne, dlatego nie polecamy jej, aby wysiłek i koszty nie poszły na marne.

Ponadto, ze względu na tę samą niestabilność hormonalną, laser może powodować nieprzyjemny ból u kobiety w ciąży, nawet jeśli wcześniej nie było dyskomfortu podczas zabiegów. Trzeba przyznać, że wśród większości innych opcji depilacja laserowa pozostaje prawie najwygodniejszą dla kobiety w ciąży. Ale biorąc pod uwagę wymienione niuanse, nie powinieneś ryzykować.

Co wybrać do depilacji w ciąży?

Najłatwiejszą i najbezpieczniejszą opcją w okresie noszenia dziecka jest golenie. Przy takim podejściu nie można bać się dyskomfortu, ale właściwego wykonania i skutków ubocznych. Oczywiście krótki czas utrzymywania się efektu jest rozczarowujący, ale po porodzie będziesz mogła przejść kurs depilacji laserowej bez żadnych zmartwień i dodatkowych niuansów. Nawiasem mówiąc, karmienie piersią jest uważane za przeciwwskazanie tylko przez pierwsze 3-4 miesiące. A potem, za zgodą lekarza ginekologa, możesz bezpiecznie rozpocząć kurs depilacji laserowej.

See Also
Podolog z Katowic

Okres ciąży jest szczególny w życiu kobiety, której organizm staje się bardziej wrażliwy i podatny na działanie różnych czynników zewnętrznych. Rozumiemy Twoje pragnienie, aby wyglądać świetnie w tym czasie, ale uwierz mi, bez depilacji laserowej będzie tak samo. Miłego czekania na dziecko, a dodatkowymi włosami zajmiemy się nieco później.

 

Scroll To Top