Now Reading
Piękno jest w każdej kobiecie. Jak wykonać makijaż korygujący?

Piękno jest w każdej kobiecie. Jak wykonać makijaż korygujący?

makijaż dzienny i korygujący

O czym pamiętać w makijażu dziennym?

Makijaż wykonywany na co dzień – czyli do pracy, do szkoły czy na popołudniowe wyjście na kawę z przyjaciółką – nie powinien być zbyt intensywny. Ciemne cienie do powiek i sztuczne rzęsy zachowaj na wieczorną imprezę. W makijażu dziennym chodzi przede wszystkim o to, by podkreślić wszystkie swoje atuty, by czuć się w nim dobrze i komfortowo. Użyte kosmetyki powinny być lekkie, szczególnie jeśli na zewnątrz panuje wysoka temperatura.

Pozbądź się niedoskonałości – baza, podkład i korektor

Nie musisz stosować bazy pod makijaż, jednak jeśli potrzebujesz, żeby kosmetyki utrzymywały się przez kilkanaście godzin, dobrze użyć jakiegoś produktu, który przedłuży ich trwałość. Posiadaczki cery tłustej z pewnością polubią się z bazami matującymi. Jeśli Twoja cera łatwo się rumieni, a przebarwienia mocno rzucają się w oczy, możesz użyć bazy z zielonym pigmentem, który zniweluje zaczerwienienia.

Podkład to klucz do ładnego makijażu. W doborze odpowiedniego odcienia może pomóc Ci chociażby koleżanka, dobrze też poprosić o radę ekspedientkę w sklepie. Jeśli nie jesteś do końca pewna, czy wybrałaś właściwy odcień, przeciągnij podkład delikatnie po szyi, tak by nie odcinała się od twarzy. Podkład wyrówna koloryt cery i sprawi, że będzie wyglądała zdrowo. Nie nakładaj go zbyt dużo, unikaj też ciężkich produktów, w przeciwnym razie osiągniesz nieestetyczny efekt maski. Do nałożenia podkładu warto wykorzystać gąbkę, która zapewni naturalne wykończenie.

Na bardziej uciążliwe niedoskonałości, z którymi nie poradzi sobie podkład, użyj kryjącego korektora. Nałóż go punktowo oraz na środku twarzy, by uzyskać delikatnie rozjaśnienie cery.

Makijaż korygujący twarzy – konturowanie to podstawa

Bronzer to produkt niemalże magiczny. Odpowiednio nałożony może zupełnie odmienić rysy Twojej twarzy, np. wyszczuplić policzki czy nos. Do wyboru są zarówno produkty mokre, jak i te nakładane na sucho – osoby nieprawione jeszcze w makijażu powinny korzystać raczej z bronzerów prasowanych, gdyż są mniej intensywne. Nałóż bronzer tuż pod kościami policzkowymi i delikatnie rozetrzyj. Da to efekt naturalnego cienia, przy okazji ocieplisz cerę i będziesz wyglądała na bardziej opaloną.

See Also

Jeśli masz dość bladą twarz, użyj pastelowego, delikatnego różu, który doda Ci nieco koloru. Ważnym elementem konturowania jest także nałożenie rozświetlacza na szczytach kości policzkowych, który ładnie odbije światło i zapewni cerze zdrowy blask.

Nie przesadzaj z makijażem brwi

Brwi wyglądające jakby były rysowane markerem dodadzą Ci lat i zniekształcą rysy twarzy. Kolor używanego produktu – pomady, kredki bądź pudru do brwi – dopasuj do typu urody (blondynka nie będzie korzystnie wyglądała w brwiach czarnych jak smoła). Początek brwi powinien być zaznaczony delikatnie, więcej produktu możesz nałożyć na środek i końcówkę.

Scroll To Top