Now Reading
W jaki sposób skompletować garderobę dla syna?

W jaki sposób skompletować garderobę dla syna?

Polska mara ubrań dla chłopców

Z pewnością wszyscy rodzice doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wychowywanie dziecka to ogromne wyzwanie. Każdemu zależy na wpojeniu maluchowi najcenniejszych wartości, a jednocześnie chcemy, by był on otoczony wszystkim, co najlepsze. Nic zatem dziwnego, że jednym z najciekawszych elementów rodzicielstwa jest… kupowanie ubranek. Lubimy stroić dzieci, tak by było im wygodnie i by później, kiedy będą nieco starsze, dobrze się czuły wśród rówieśników. Jak jednak wybierać garderobę dla chłopca?

Ubranka dla niemowlęcia. Na co zwrócić uwagę?

W przypadku maluchów to, co powinno być na pierwszym miejscu, to jakość materiału. Tkaniny, z jakich będą wykonane body, spodenki czy też koszulki, powinny być przyjemne w dotyku i niepodrażniające. Dobrze też dokładnie się przyjrzeć, czy materiał przepuszcza powietrze, co ograniczy potliwość i tym samym zredukuje ryzyko nieprzyjemnych odparzeń.
Czy to oznacza, że w takim razie wygląd ubranek musi zejść na dalszy plan? W żadnym wypadku! Na rynku nie brakuje modeli w ciekawych wzorach, nawiązujących np. do świata zwierząt czy też do bajek. W ten sposób już od najmłodszych lat możemy zadbać o to, by nasza pociecha była otoczona ubraniami miłymi dla oka, które będą przyciągały uwagę.

Moda i funkcjonalność – czyli ubrania dla kilkulatka

Z biegiem czasu, kiedy nasz syn zacznie dorastać i będzie się przygotowywał do pójścia do szkoły, z pewnością odkryjemy, że chce mieć jakiś głos co do tego, w co zostanie ubrany. Już na etapie wczesnej edukacji chłopiec może porównywać się z rówieśnikami, a przede wszystkim mieć ukształtowane indywidualne preferencje, wobec czego warto pamiętać o tym przy uzupełnianiu szafy z odzieżą.
Bez większych problemów można znaleźć takie ubrania dla chłopca, które będą w sobie łączyły modne fasony, jak i wygodę. Przykładowo prosty, jednokolorowy t-shirt chłopięcy może zostać uzupełniony stylową kurtką bejsbolówką. Z kolei na ważniejsze okazje, jak szkolna akademia czy też uroczystość rodzinna, możemy wybrać bawełnianą koszulę z kołnierzykiem, jednak podrasowaną interesującym, np. geometrycznym motywem.
Również i tutaj powinniśmy mieć na uwadze jakość materiałów. Nie mogą one ograniczać ruchów, powinny być też łatwe do utrzymania w czystości, w końcu kilkuletnie dzieci są nad wyraz aktywne, wobec czego łatwo o zabrudzenia. Podstawowa garderoba powinna zawierać kilka luźniejszych koszulek i bluz, kilka par spodni oraz bardziej odświętne koszule, które będą nieocenioną pomocą podczas stylizacji na ważniejsze okazje.

Gdzie kupować ubrania dla dziecka?

W tej materii zdecydowanie warto ufać lokalnym firmom. Ubrania pochodzące od polskich producentów będą nie tylko gwarancją znakomitej jakości, ale także wyrazem wsparcia dla rodzimych firm. Po przejrzeniu oferty zaledwie kilku z nich z łatwością zauważymy, że tkaniny wykorzystywane w polskich produktach są znacznie trwalsze, a i kreatywność pod względem wzornictwa absolutnie nie odbiega od zagranicznych propozycji. Doskonałym tego przykładem jest sklep www.stylowymalec.pl, gdzie znajdziemy ubranka dla chłopca w rozmiarach od 92 do 158.

Scroll To Top