Now Reading
Jak dobrać męską teczkę do okazji?

Jak dobrać męską teczkę do okazji?

Sportowa czy klasyczna? Jak dobrać teczkę do okazji?

Teczki męskie, to nieodłączny element biznesowych i służbowych stylizacji. Producenci galanterii skórzanej wyszli jednak naprzeciw swoim klientom i stworzyli neseser męski zarówno w swobodnym, jak i bardziej oficjalnym wydaniu. Tak, by każdy mężczyzna mógł dobrać modną, męską teczkę do swojego stylu ubierania. To przecież oczywiste, że do pracy inaczej ubiera się prawnik, a inaczej dziennikarz. Ten pierwszy musi prezentować się wręcz nienagannie, a drugi może pozwolić sobie na odrobinę luzu.
A żeby dodatek dobrze współgrał z daną stylizacją, musi być odpowiednio dobrany!
Męska torba ze skóry

Teczka męska w stylu vintage – casualowy luz

Mężczyźni, którzy na co dzień stawiają na dosyć swobodne stylizacje, mogą pokusić się o zakup casualowej teczki męskiej. Casual odnosi się do stylu codziennego, niewymuszonego, ale jednocześnie estetycznego. Niektórzy uważają, że model męskiej teczki w tym wydaniu określić można nawet, jako sportowy.

Poniekąd tak jest. Poza tym, i sposób noszenia torby w tym stylu jest inny. Teczka męska na ramię, to pewnie najwygodniejsza ze wszystkich dostępnych. Świetnie pasuje do sportowych marynarek, jeansów i t-shirtów. Dodaje uroku całej stylizacji, ale jednocześnie podkreśla też gust właściciela. Vintage, to bowiem ciekawe przebarwienia i przetarcia. Dodatki retro inspirowane są minionymi latami i trendami, które zdawać by się mogły odeszły już do lamusa – a tak naprawdę cały czas wiodą prym!

Teczka z możliwością przewieszenia przez ramię, zaprojektowana zgodnie ze stylem casual i vintage – oto propozycja dla dziennikarzy, nonszalanckich informatyków czy po prostu zwolenników swobodnego, codziennego stylu.

Aktówka męska skórzana w biznesowym stylu

Z kolei panowie, którzy do pracy chodzą ubrani bardzo oficjalnie, gustują w garniturach i koszulach powinni postawić na model nieco bardziej elegancki. Idealnie dla nich jest bowiem męska teczka skórzana w stylu glamour. Taki dodatek nadaje szyku i klasy. Dzięki niemu człowiek zdaje się być jeszcze bardziej profesjonalny.

Nic dziwnego, że męskie nesesery najczęściej noszą przy sobie prawnicy, lekarze czy architekci. Prestiż zawodu wymaga od nich nienagannej prezencji. Poza tym, aktówki męskie, jak sama nazwa wskazuje są wręcz stworzone do bezproblemowego przenoszenia wszelkiej maści dokumentacji. Ważne pisma nie mają prawa się w nich pognieść, ani zniszczyć.

Tego rodzaju dodatek warto dobrać do reszty elementów stylizacji, a więc do butów czy męskiego paska. Jeśli na ogół ktoś nosi czarne buty i czarny skórzany pasek, najlepiej by dobrał neseser męski w tym samym odcieniu. Oczywiście można poeksperymentować i pobawić się kolejnymi kolorami, ale jednak bezpieczniej jest trzymać się jednej, sprawdzonej już tonacji. Tylko w taki sposób zachowa się ponadczasową elegancję danego zestawu.

Tak czy inaczej – nic nie zmienia faktu, że teczka, to jeden z najbardziej eleganckich, męskich dodatków. Nieważne czy w wydaniu klasycznym, czy sportowym. Mężczyzna w nią wyposażony zawsze prezentuje się idealnie!
Zdjęcia teczek męskich: https://paoloperuzzi.it/on/79-teczki-meskie

Scroll To Top