Now Reading
Kiepsko wykonany makijaż permanentny? Możesz go usunąć laserem PicoSure

Kiepsko wykonany makijaż permanentny? Możesz go usunąć laserem PicoSure

Laser PicoSure

Co to jest laser PicoSure?

O laserowym usuwaniu makijażu permanentnego czy tatuaży na pewno wielu z nas słyszało. Laser PicoSure wykorzystuje jednak nowoczesną, niezwykle skuteczną technologię. W standardowych laserach, zwanych Q-Switch, czas trwania impulsu wynosi jedną nanosekundę. W przypadku PicoSure zostaje to zredukowane do tzw. pikosekundy, która jest ok. 100 razy krótsza od nanosekundy. Dzięki temu zmniejsza się intensywność nagrzewania skóry, a to pozwala na zachowanie większego bezpieczeństwa i zredukowanie skutków ubocznych do minimum.

Na czym polega działanie lasera PicoSure?

Wiązka światła laserowego wydzielana przez PicoSure w kontakcie ze skórą zamienia się w energię kinetyczną, pochłanianą przez barwnik wykorzystany w tatuażu lub makijażu permanentnym. Powstaje wówczas wysokie ciśnienie, co w efekcie prowadzi do tzw. mikrowybuchu barwnika, przez co ten rozbija się na niewielkie cząsteczki. Z tak mikroskopijnym fragmentami świetnie poradzi sobie nasze ciało, które z czasem pozbędzie się substancji obcych.

Ile razy powinniśmy się poddać zabiegowi laserowemu PicoSure?

Wszystko zależy od tego, jakich barwników użyto do wykonania makijażu permanentnego. Liczba sesji jest zatem ustalana indywidualnie przez dermatologa. Zwykle zachodzi konieczność wykonania od 3 do 6 zabiegów w odstępach 6-8 tygodni. Jest to z pewnością dość długi proces, jednak bardzo skuteczny. Dodatkowo warto wspomnieć, że inne technologie laserowe wymagają z reguły znacznie większej ilości zabiegów, by osiągnąć pożądany efekt.

Jaki efekt osiągniemy dzięki laserowi PicoSure?

Makijażystka użyła niewłaściwego barwnika, przez co nasze usta są fioletowe? A może brwi zostały namalowane krzywo? Z każdą z tych rzeczy doskonale poradzi sobie PicoSure. Po kilku sesjach zupełnie pozbędziemy się makijażu permanentnego. Zabiegi są stosunkowo drogie (pojedynczy może kosztować nawet powyżej 1000 zł), jednak trudno o technologię, która równie dobrze rozwiązywałaby takie problemy. PicoSure jest często wykorzystywany do usuwania tatuaży czy długotrwałych, uciążliwych przebarwień. Warto też dodać, że laser posiada specjalną soczewkę Focus, przeznaczoną do zabiegów odmładzających. Efekt zastosowania PicoSure jest widoczny już po pierwszej sesji; zabieg nie pozostawia żadnych blizn, nie jest też bolesny czy szkodliwy dla skóry. Jeśli po wykonaniu usługi będziemy się stosować do zaleceń dermatologa i odpowiednio dbać o miejsce poddane takiej kuracji, będziemy się cieszyć ładnym i zdrowym wyglądem, a kiepski makijaż permanentny pozostanie już tylko wspomnieniem.

Scroll To Top