Now Reading
Stomatologia estetyczna – jak podnosić swoje kwalifikacje?

Stomatologia estetyczna – jak podnosić swoje kwalifikacje?

Stomatolog szkolenie

By poprawić wygląd swojego uśmiechu – a nierzadko także całej twarzy – coraz więcej osób chętnie korzysta z usług wchodzących w zakres stomatologii estetycznej. Jest to dziedzina pełna wyzwań, która daje jednocześnie wiele satysfakcji w życiu zawodowym, żeby jednak każdy pacjent był w pełni zadowolony, stomatolog powinien stale pogłębiać swoją wiedzę i być na bieżąco z nowinkami w branży. Jakie możliwości daje stomatologia estetyczna i w jaki sposób się z niej doszkalać?

Stomatologia estetyczna – na czym polega?

Stomatologia estetyczna obejmuje określoną grupę zabiegów, które nie mają charakteru leczniczego, a opierają się wyłącznie na poprawie wizualnego wyglądu uzębienia. Oznacza to, że skorzystać z takich usług możemy wyłącznie wówczas, kiedy nasze zęby są zdrowe i nie potrzebują interwencji tradycyjnego dentysty. Dzięki stomatologii estetycznej jesteśmy w stanie pozbyć się ewentualnych defektów, które sprawiają, że nie jesteśmy w pełni zadowoleni ze swojego uśmiechu, co zresztą nierzadko powoduje kompleksy.

W zakres stomatologii estetycznej wchodzą m.in. takie zabiegi jak:

  • piaskowanie – umożliwia on pozbycie się kamienia i osadu na zębach, co z kolei zazwyczaj umożliwia znaczne zredukowanie przebarwień;
  • wybielanie zębów – może być wykonywane w różny sposób. Można wykorzystać specjalną lampę, którą naświetla się zęby pokryte odpowiednim preparatem (całość trwa ok. pół godziny). Popularne jest także wybielanie nakładkowe, którego de facto dokonujemy we własnym domu, jednak wcześniej potrzebna jest wizyta u stomatologa, który dokona odlewu kształtu zębów;
  • skaling zębów – podobnie jak piaskowanie opiera się na usunięciu kamienia, który gromadzi się wokół szyjek zębowych, co może powodować liczne stany zapalne, a także choroby, w tym chociażby próchnicę;
  • licówki – zakładane na przednią stronę zębów w celu wyrównania ich kształtu, poprawienia koloru lub zredukowania złamań. Licówki mogą być wykonane z porcelany lub materiału kompozytowego.

Co zrobić, by zdobywać wiedzę z zakresu stomatologii estetycznej?

Stomatolodzy estetyczni to specjaliści, którzy powinni posiadać określone umiejętności – te z kolei powinny być nieustannie udoskonalane, tak żeby wciąż podnosić kwalifikacje i oferować jak najwyższą jakość usług. Warto też dodać, że ta gałąź stomatologii nadal się rozwija, wobec czego wciąż pojawiają się nowatorskie rozwiązania umożliwiające jeszcze sprawniejsze zaspokajanie potrzeb klientów.

Dlatego jednorazowe wykształcenie może nie wystarczyć, szczególnie gdy chcemy ugruntować swoją pozycję na rynku. By stomatolog mógł wciąż się rozwijać i tym samym cieszyć się zadowoleniem pacjentów, może rozważyć specjalistyczne kursy, takie jak szkolenia dla dentystów Akademia Stomatologii. W ramach takiej nauki można szlifować umiejętności praktyczne, m.in. dzięki przystępnie podawanym informacjom i obecności wykwalifikowanych, zaufanych trenerów, którzy rzeczywiście pomagają w dalszym zdobywaniu wiedzy i pokazują, jak można stać się jeszcze lepszym stomatologiem niż dotychczas.

Scroll To Top