Drenaż limfatyczny
Drenaż limfatyczny to nic innego jak specjalistyczny masaż, który poprawia przepływ limfy, co ułatwia i przyspiesza usuwanie z organizmu toksycznych produktów przemiany materii. Dodatkowo drenaż limfatyczny zmniejsza opuchliznę nóg i wygładza skórę. Na czym polega? Masaż wykonywany przez specjalistę polega na bardzo powolnym i całkowicie bezbolesnym ugniataniu danej części ciała. Drenaż limfatyczny może być także wykonywany za pomocą specjalnego aparatu. Urządzenie takie wyposażone jest w specjalne mankiety, które napełniają się powietrzem, a następnie są opróżniane stopniowo i w określonym tempie.
Drenaż limfatyczny usprawnia mechanizm przepływu limfy, co pomaga zapobiec obrzękom kończyn dolnych, pleców czy twarzy. Jest to także zabieg relaksujący, odprężający i pozwalający na odpoczynek całego ciała.
Masaż limfatyczny nie tylko pomaga pozbyć się cellulitu, ale także zapobiega jego powstawaniu. Ponadto stosuje się go także u osób, które cierpią na obrzęki dolnych kończyn. Najczęściej są to osoby wykonujące siedzącą pracę, chodzące na wysokich obcasach i kobiety w ciąży.
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia to zabieg nieco mniej przyjemny niż drenaż limfatyczny. Polega na ostrzykiwaniu skóry specjalną mieszanką kofeiny i wyciągu z karczocha, która powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.
W walce z cellulitem mezoterapia radzi sobie wyjątkowo dobrze. U osób, u których cellulit występuje w mniejszym stopniu, możliwe jest całkowite jego usunięcie i wygładzenie skóry. Jeżeli cellulit jest już bardzo zaawansowany, efekty będą mniej spektakularne, jednak wciąż możemy oczekiwać poprawy budowy wewnętrznej tkanki tłuszczowej oraz naturalnego metabolizmu.
Po zabiegu mezoterapii igłowej mogą pozostać niewielkie zasinienia, które znikają w kilka dni po zabiegu.
Mezoterapia bezigłowa
Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje działania trzech rodzajów prądu, podawanych sekwencyjnie. Impulsy elektryczne reaktywują procesy fizjologiczne w tkankach. Procesy te natomiast mają bardzo duży wpływ na zmniejszenie cellulitu, redukcję tkanki tłuszczowej i rozstępów. Zjawisko elektroporacji wykorzystywane w mezoterapii bezigłowej działa także odmładzająco, ujędrniająco oraz silnie nawilżająco.
Zabieg jest bezbolesny i nie pozostawia siniaków, jednak aby był w pełni skuteczny, należy poddać się serii 8–10 zabiegów.
Endermologia
Jednym z najpopularniejszych zabiegów wykorzystywanych w walce z cellulitem jest endermologia. Jest to masaż specjalistycznym urządzeniem, wykorzystującym podciśnienie, który poprawia krążenie krwi i limfy, pomaga usunąć toksyny i ujędrnia ciało. Co ciekawe, zabieg endermologii nie tylko pozwala pozbyć się cellulitu, ale także modeluje sylwetkę, wspomaga odchudzanie i poprawia kontur twarzy. Dodatkowo poprawia elastyczność skóry i redukuje obrzęki. Jak to się dzieje?
Masaż pod ciśnieniem uaktywnia metabolizm tkanek tłuszczowych i stymuluje je do produkcji włókien kolagenowych. Dzięki temu endermologia jest zabiegiem także odmładzającym. Ponadto zaleca się ją w celu poprawienia krążenia i zregenerowania ciała po liposukcji.
Zabieg jest bezbolesny, a najlepsze efekty osiąga się, powtarzając go 14–20 razy (dwa razy w tygodniu).
Laseroterapia
Laseroterapia posiada podobne działanie, co poprzednie zabiegi. Pobudza mikrokrążenie, wspomaga spalanie tłuszczu i przyspiesza krążenie limfy, usuwając toksyny. Laseroterapia to tak naprawdę 3 zabiegi w jednym – laser diodowy, masaż i krioterapia. Daje ekspresowe efekty, jednak aby utrzymały się one na długo, należy poddać się około piętnastu zabiegom.