Now Reading
Powiększanie i rekonstrukcja piersi – sposób na idealny biust

Powiększanie i rekonstrukcja piersi – sposób na idealny biust

Sposób na powiększanie piersi

Czy operacje plastyczne piersi są bezpieczne?

To pytanie zadają sobie wszystkie kobiety, a w szczególności te, które chcą poddać się kompletnej rekonstrukcji biustu, usuniętego w wyniku leczenia na nowotwór. Dzięki szczegółowym, kompleksowym badaniom, nie ma żadnych przeciwwskazań, by pójść na operację – nie zakłóci to przewidywanego planu dalszego leczenia. Nie zmniejszy to również szans wykrycia nowych ognisk raka. Diagnostyka piersi jest obecnie bardzo rozwinięta i wszczepiona proteza biustu nie przeszkodzi pracy lekarzom.

Implanty powiększające piersi są produkowane z zachowaniem wszystkich środków ostrożności. Zabieg poprzedzają oczywiście badania, mające na celu dopasowanie odpowiedniego implantu.

Zanim oddamy się w ręce danego chirurga, sprawdźmy, czy specjalizuje się w wykonywaniu takich zabiegów i czy inne pacjentki są zadowolone z oferowanych przez niego usług. Warto też rzucić okiem, czy posiada odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że trafiamy do specjalisty, który zadba i o nasze zdrowie, i o pożądany wygląd.

Kto nie może poddać się korekcji biustu?

Każda kobieta może być kandydatką do plastyki biustu. Warunkiem są kwestie zdrowotne – zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety, które mają torbiele lub inne zmiany w piersiach. Powinny z niego zrezygnować także te, które są w ciąży lub planują w przyszłości urodzić dziecko.

W jaki sposób dokonuje się rekonstrukcji piersi?

Cały proces można właściwie podzielić na trzy etapy. W pierwszym zostaje wszczepiony implant, który doskonale imituje usuniętą pierś. W drugim następuje jego symetryzacja z piersią zdrową. Później lekarz przystępuje do rekonstrukcji brodawki. Oczywiście każdy z tych etapów powinien być oddzielony okresem rekonwalescencji. By uniknąć powikłań, trzeba ściśle trzymać się zaleceń lekarza.

Istnieje kilka metod chirurgicznych, które pozwolą pacjentce na cieszenie się naturalnie wyglądającym biustem:

– metoda ekspandera i implantu – przeznaczona dla kobiet, które nie przechodziły radioterapii; najpierw zakładany jest ekspander, później konieczna jest druga operacja pozwalająca na wszczepienie implantu stałego;

– metoda płata z mięśnia pleców – w tym sposobie wykorzystuje się fragment skórno-mięśniowy z pleców, który towarzyszy wszczepieniu ekspandera lub protezy. Takiemu zabiegowi mogą poddać się panie po odbytej radioterapii;

– metoda płata z mięśnia brzucha – pobiera się wówczas fragment mięśnia prostego wraz z tkanką tłuszczową i z niego formułuje się pierś. W tym przypadku nie jest już wymagane wszczepienie implantu.

Jak powiększyć biust?

Do tego zadania wykorzystywane są implanty wykonane z kilku warstw silikonu. Zapobiega to ich pękaniu, przez co są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Implant wszczepia się pod tkankę tłuszczową lub pod mięsień piersiowy.

Pacjentka wraca do domu zwykle po upływie 48 godzin. By biust mógł poprawnie się zagoić, zalecanie jest noszenie specjalnego stanika (bez względu na porę dnia), przez pewien czas trzeba także unikać wysiłku fizycznego. Po 14 dniach należy zgłosić się na usuwanie szwów. Standardowo pełna rekonwalescencja trwa mniej więcej 2-3 miesiące.

Scroll To Top