Now Reading
Mezoterapia igłowa – piękna skóra na dłużej

Mezoterapia igłowa – piękna skóra na dłużej

mezoterapia igłowa - co to jest?

W dzisiejszych czasach coraz chętniej korzystamy z zabiegów medycyny estetycznej. Chcemy na dłużej zachować młody wygląd skóry, by móc się dobrze czuć w swojej skórze. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa. Na czym ten zabieg polega i jakie daje efekty?

Mezoterapia igłowa – co to jest?

Mezoterapia igłowa to nic innego jak jeden z zabiegów medycyny estetycznej, który ma na celu poprawę jędrności oraz kolorytu skóry. Choć najczęściej metoda ta wykorzystywana jest do ujędrniania skóry twarzy i usuwania zmarszczek, bardzo często wykorzystuje się ją również do zwalczania cellulitu.
Na czym polega mezoterapia igłowa? Za pomocą specjalnego pistoletu specjalnie dobrane substancje są wstrzykiwane do wierzchniej warstwy skóry za pomocą mikroinienkcji. Preparaty dostają się na głębokość 1-2 mm. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ wcześniej dostajemy znieczulenie. Efekt może utrzymywać się nawet 9 miesięcy. Należy jednak pamiętać, że dla jak najlepszych efektów powinniśmy skorzystać z całej serii zabiegów. Optymalna ilość to 5-6 zabiegów co 1-1,5 tygodnia.

Jakie preparaty stosuje się do mezoterapii?

Wybór konkretnego preparatu zależy oczywiście od tego, jakie efekty chcemy uzyskać. Często też dobiera się konkretne składniki w zależności od tego, czy przeprowadzana jest mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu, czy też skóry głowy. Najlepiej działają preparaty, które są idealnie dopasowane do potrzeb pacjenta. Przykładowo w przypadku mezoterapii igłowej twarzy stosuje się substancje zawierające kwas hialuronowy oraz witaminy A, C i E. Ponadto w takiej mieszance pojawiają się również inne substancje aktywne, takie jak algi morskie czy zielona herbata.

Jakie efekty daje mezoterapia igłowa?

Jak już wspomnieliśmy, mezoterapia igłowa przede wszystkim przyczynia się do ujędrnienia skóry twarzy, szyi i dekoltu. Substancje wnikające w głąb skóry regenerują ją i zwiększają jej elastyczność, zmniejszają widoczność zmarszczek oraz zapobiegają starzeniu się skóry. Ponadto mezoterapia przyczynia się do zwężenia porów w przypadku skóry trądzikowej. Redukuje też miejscowo tkankę tłuszczową, dlatego stosowana jest do leczenia cellulitu. Bardzo często też pacjenci korzystają z mezoterapii igłowej głowy. Wówczas zapobiega ona wypadaniu włosów, przywraca prawidłowe krążenie w skórze głowy, a także wpływa na pobudzenie wzrostu nowych mieszków włosowych.

Mezoterapia igłowa – cena

Okazuje się, że mezoterapia igłowa wcale nie jest drogim zabiegiem, zważywszy na jej skuteczność oraz długotrwałe efekty. Najczęściej cena mezoterapii igłowej waha się w granicach od 250 do 550 zł. Wszystko jednak zależy od tego, jak duży obszar poddawany jest zabiegowi, czy jest to mezoterapia twarzy, czy ud, a także jakie preparaty wykorzystywane są przy tym zabiegu.
Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji na temat zabiegu, wszystkich przeciwwskazań oraz dokładnych cen, zajrzyjcie na stronę: http://neobeauty.pl/zabiegi/mezoterapia-skory/. Znajdziecie tam szczegółowe informacje dotyczące przebiegu mezoterapii oraz postępowania już po zabiegu.

Scroll To Top