Now Reading
Czym jest laser pikosekundowy – efekty, wskazania i ceny

Czym jest laser pikosekundowy – efekty, wskazania i ceny

Zabieg laserem pikosekundowym

Czym jest laser pikosekundowy?

Laser pikosekundowy to obecnie najnowocześniejszy zabieg z dziedziny laseroterapii, stosowany przy laserowym usuwaniu blizn,  tatuaży, rozstępów, przebarwień, jak również używany w celach odmładzających. To, co wyróżnia laser pikosekundowy to przede wszystkim nowatorska technologia, która wykorzystuje najkrótszą wiązkę laserową liczoną w pikosekundach. Impuls pikosekundowy jest znacznie krótszy od najbardziej znanego impulsu nanosekundowego. Oznacza to, że kontakt światła laserowego ze skórą jest najkrótszy z możliwych. Dzięki temu zabieg jest szybki, skuteczny, bezpieczny i niemal bezbolesny, a okres rekonwalescencji po zabiegu ulega zdecydowanemu skróceniu. Dzieje się tak ponieważ przy takich zabiegach wyklucza się ryzyko poparzeń i bolesnego przegrzania skóry.
W wyniku działania lasera pikosekundowego powstaje tzw. efekt fotoakustyczny, który rozbija niechciane pigmenty w skórze i eliminuje te cząsteczki z organizmu. Dodatkowo laser pikosekundowy pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się wyraźnie odmłodzona.

Laser pikosekundowy – wskazania

W jakich przypadkach stosuje się laser pikosekundowy? Wskazania, które należy wymienić to:

 • usuwanie tatuaży (w tym również kolorowych),
 • usuwanie przebarwień (piegi, słoneczne, hormonalne, pozapalne, będące efektem fotostarzenia się skóry, znamiona oty),
 • rogowacenie dosłoneczne,
 • odmładzanie skóry,
 • pozapalne zaczerwienienia,
 • trądzik zapalny, różowaty, rumień,
 • usuwanie makijażu permanentnego,
 • leczenie blizn potrądzikowych i powypadkowych,
 • usuwanie rozstępów.

Laser pikosekundowy – przeciwwskazania

Kiedy nie jest zalecany laser pikosekundowy? Przeciwwskazania, o których należy wiedzieć to:

 • świeża opalenizna (w czasie krótszym niż 2 tygodnie przed zabiegiem laserem pikosekundowym),
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających,
 • aktywne infekcje skórne w leczonym obszarze,
 • nowotwory skóry.

Laser pikosekundowy – efekty

Co zapewnia laser pikosekundowy? Efekty, których można się spodziewać to przede wszystkim likwidacja tatuaży, blizn czy przebarwień. Skóra staje się wyraźnie gładsza i odzyskuje jędrność i elastyczność, a wszelkie niedoskonałości, takie jak zmarszczki czy rozstępy, ulegają spłyceniu.
W przypadku usuwania tatuaży, ich całkowita likwidacja jest zależna od ich rodzaju. Najczęściej zaleca się wykonanie serii od 3 do 10 zabiegów laserem pikosekundowym. Efekty można jednak zauważyć już po pierwszej wizycie. Zauważalna zmiana jest widoczna po kilku dniach, czyli wtedy, kiedy ustąpią takie reakcje jak opuchlizna czy zaczerwienienie.
Z kolei jeśli przeznaczeniem lasera pikosekundowego jest odmłodzenie skóry, to pierwsze widoczne rezultaty w postaci wyrównanej struktury skóry widać po upływie 2-4 tygodni od pierwszej sesji.
UWAGA! Efekty usuwania tatuażu są stałe, natomiast przebarwienia posłoneczne mogą wrócić w przypadku ponownej ekspozycji na słońce.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu laserem pikosekundowym należy całkowicie zrezygnować z eksponowania skóry na promieniowanie UV. Nie należy zapominać o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych. Zaleca się także miejscowe nawilżanie i schładzanie skóry oraz picie dużej ilości wody. Nie należy również uszkadzać powstałych strupków oraz należy chronić skórę przed mechanicznymi urazami.

Laser pikosekundowy – cena

Ile kosztuje laser pikosekundowy? Cena zabiegu jest uzależniona od jego przeznaczenia. Waha się ona od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Zabiegi, takie jak ten zrealizujesz w dobrej cenie w Dermed Klinika Urody w Łodzi

Scroll To Top