Now Reading
Zastosowanie sznurków jutowych – do czego można je wykorzystać?

Zastosowanie sznurków jutowych – do czego można je wykorzystać?

sznurki jutowe

Zastosowanie sznurków jutowych – do czego można je wykorzystać?

Sznurek jutowy produkuje się z juty. Juta to inaczej łodygowe włókno, które pochodzi z rośliny zwanej juta. To znaczy, że pochodzenie tego sznurka jest w 100% procentach naturalne. Z rośliny tej powstają także tkaniny o płóciennym splocie. Najczęściej występuje w dwóch odcieniach, szarym i delikatnie złotawym. Włókna można barwić. Trudność występuje w przypadku bielenia, ponieważ bardzo trudno jest tego dokonać. Sznurki jutowe charakteryzują się nie tylko swą naturalnością, ale także są bardzo mocne, a dodatkowo estetyczne. Zastosowanie ich jest bardzo szerokie, dlatego warto dowiedzieć się, gdzie można je wykorzystać?

Sznurki jutowe i ich zastosowanie

Trzeba mieć świadomość, że sznurki jutowe można wykorzystać w wieloraki sposób. Wykorzystuje się je w przemyśle, ogrodnictwie, rolnictwie, do archiwizacji w biurach, do wykonywania rękodzieł jako materiał dekoracyjny oraz jako ozdoba.
Świetnie przyda się w trakcie wykonywania codziennych aktywności. Można go zastosować do pakowania i zabezpieczenia różnych przedmiotów – przydatne jest w trakcie remontów, prowadzenia sklepu internetowego czy pakowania prezentów. Zaskakującym wykorzystaniem może być jego używanie w biurach do archiwizacji dokumentów. Polega to na tym, że zawiązuje się plik dokumentów, co sprawia, że nie ulegają one zniszczeniu oraz zaginięciu.

Jak samodzielnie skorzystać ze sznurka, czyli ozdoby DIY

Sznurek jutowy świetnie wygląda w aranżacjach w stylu rustykalnym oraz marynistycznym. Sprawia, że wnętrze wygląda bardzo naturalnie. Jego ogromną zaletą jest jego cena, dzięki czemu za niewielkie kwoty można uzyskać świetne ozdoby. W sklepach dekoracje wykonane z jego użyciem nie są tanie, więc jest to dodatkowy motywator, by samemu zrobić taką ozdobę do własnego wnętrza, co daje znacznie większą satysfakcję, aniżeli zakup gotowego dekoru.

Pierwszą ozdobą jaką można wykonać to napis wykonany ze sznurka jutowego umieszczony na drewnianej płycie. Do jej wykonania potrzebny jest tylko sznurek, naturalna deska oraz klej na gorąco. Jest to okazja do stworzenia unikatowej dekoracji, która w 100% będzie autorskim pomysłem. Ponadto, taka ozdoba na ścianie wygląda niezwykle stylowo.
Innym pomysłem jest stworzenie lampy wiszącej na jutowych sznurkach. To bardzo modne w ostatnim sezonie rozwiązanie. Takie oświetlenie znajdzie swe zastosowanie w nowoczesnych, rustykalnych oraz loftowych wnętrzach. Sznurki jutowe można także użyć przy lampach podłogowych, szczególnie razem ze szklanymi czy metalowymi kloszami prezentują się rewelacyjnie.

Zaskakującym pomysłem jest regał wykonany ze sznurka jutowego. Do wykonania niezbędny będzie metalowy stelaż albo haki (umocowane w suficie), sznurek oraz drewniane półki oraz wiedza z zakresu żeglarstwa, dotycząca prawidłowego plątania supłów. Taki regał wygląda niezwykle oryginalnie i wyjątkowo.

Najczęściej sznurki jutowe wykorzystuje się do wykonywania jutowych osłonek na świeczki. Jest to bardzo szybki sposób na uzyskanie ciekawej ozdoby w krótkim czasie, która w zestawieniu ze świecą tworzy romantyczny i ciepły klimat.

Scroll To Top