Now Reading
Dlaczego warto wybrać plakaty na ścianę?

Dlaczego warto wybrać plakaty na ścianę?

Plakaty na ścianę - jakie wybrać?

Jeżeli posiadamy niewielki budżet, który docelowo ma zostać przeznaczony na urządzenie mieszkania oraz nie do końca wiemy, jak łączyć ze sobą dane materiały i faktury, aby stworzyć przytulne wnętrze – zacznijmy od wyboru plakatów. Znajdziemy je w wielu domach i mieszkaniach, ponieważ nie kosztują wiele, a dodatkowo pomagają w szybkich metamorfozach naszych czterech kątów. Czy potrzeba jeszcze więcej argumentów, aby wybrać idealne plakaty na ścianę?

Plakaty – czy pasują do każdego wnętrza?

Niezależnie od tego, czy podoba nam się styl skandynawski, loftowy, vintage, glamour czy nowoczesny – zawsze znajdziesz plakaty, które będą pasowały do danego wnętrza. Zaletą tego rodzaju dodatków jest to, że występują one w tak wielu wzorach i wariantach, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne jest także zwrócenie uwagi na to, w jaki sposób oprawimy daną grafikę oraz w jakim miejscu ją umieszczamy. Na przykład w eklektycznych wnętrzach znajdziemy nie tylko pojedyncze plakaty, ale wręcz całe galerie, które dumnie zajmują większość powierzchni danych ścian. U minimalistów zazwyczaj znajdują się jedynie pojedyncze egzemplarze. Często na plakatach tych widnieją bardzo proste wzory o stonowanej kolorystyce.

Dlatego też każdy, kto chciałby nieco odmienić swoje wnętrze, ale boi się drastycznych zmian, powinien pomyśleć o zakupie jednego lub kilku posterów. Grafiki można wymieniać sezonowo lub w dowolnym momencie, w którym uznamy, że czas na powiew świeżości. Dostępne są w przystępnych cenach i łatwo też znaleźć im drugi dom.

Jakie plakaty na ścianę wybrać?

Wybierając plakaty na ścianę, powinniśmy kierować się przede wszystkim naszymi potrzebami. Jeżeli chcemy zapełnić puste ściany, to warto wybrać więcej niż jeden poster. Możemy tworzyć galerie ścienne, w których pojawią się także nasze zdjęcia. Czy istnieją jakieś zasady, które wskazują nam, czego powinno się unikać i co jest zakazane w takich aranżacjach? Właściwie nie, ponieważ w dzisiejszych czasach mamy bardzo dużą swobodę łączenia ze sobą wzorów i kolorów. Nawet pstrokate zestawienia potrafią wyglądać efektownie.

Osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z urządzeniem wnętrz, odradza się jednak wieszać kolorowe plakaty na ścianę, na której znajduje się już wzorzysta tapeta. To prosta droga do stworzenia niepożądanego chaosu, który nie pozwoli nam docenić piękna obu tych szczególnych elementów.

Plakaty na ścianę – jak je przymocować?

Podczas wieszania plakatów warto pamiętać o tym, że umieszczając dany element na ścianie, powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo domowników. Nie można dopuścić do sytuacji, w której rama czy antyrama spadnie – niezależnie o tego, czy jest wykonana ze szkła, czy przede wszystkim z tworzywa sztucznego. Staranny i przemyślany montaż jest tutaj kluczowy. Jeżeli nie mamy możliwości wywiercenia nowej dziury, to zaleca się zastosowanie specjalnych, samoprzylepnych haczyków. Konieczne jest natomiast zwrócenie uwagi na to, czy dany model utrzyma nasz plakat wraz z oprawą. Producent umieszcza takie informacje na opakowaniu.

Scroll To Top