Now Reading
Jak udekorować salę weselną? Przegląd najmodniejszych stylów

Jak udekorować salę weselną? Przegląd najmodniejszych stylów

Wesele w stylu glamour

Państwo młodzi, po ustaleniu daty ślubu, nie mogą poddać się wyłącznie radosnemu oczekiwaniu na najważniejszy dzień w ich życiu – czeka ich wiele obowiązków, od których wypełnienia zależy, czy wesele rzeczywiście będzie przypominało to wymarzone. Poza wyborem sukni i garnituru trzeba się też zdecydować na wygląd weselnej sali. Możliwości jest mnóstwo, dlatego podjęcie decyzji o rodzaju dodatków nie jest najprostsze. Na jaki styl warto postawić? Oto najpopularniejsze propozycje.

Wesele w stylu glamour

Klasa i błysk – tak krótko można opisać styl glamour. To znakomity wariant dla osób, które nie boją się niebanalnych, wyraźnych dekoracji sal weselnych, które przyciągają uwagę dzięki błyszczącym elementom. Połyskujące świeczniki, brokatowe winietki, złote kwietniki czy też zastawa ze złoconymi elementami – to tylko niektóre elementy, które stworzą klimat pełen splendoru.
Jednocześnie należy pamiętać, że styl glamour nie znosi przepychu. Nie chodzi o to, by sala weselna była pełna najróżniejszych krzykliwych dodatków. Najlepiej postawić na kilka zdecydowanych akcentów, jak bogato zdobione sztućce, duże wazony pełne świeżych kwiatów czy też balony wypełnione złotym konfetti. Zrezygnować należy z jaskrawych kolorów – najlepiej wpasują się klasyczne pastele, takie jak róż czy ecru.

Styl rustykalny dla minimalistów

Jeśli wprost przepadacie za naturalnymi, prostymi dodatkami, to wasze wesele będzie najlepiej się prezentowało w stylu rustykalnym. Wiodącym materiałem jest tutaj drewno, które powinno zostać uzupełnione jasnymi, delikatnymi kwiatami, a także skromnymi elementami wykończeniowymi, jak koronki czy jutowe sznurki, którymi może być przewiązana wiązanka panny młodej bądź które zostaną wplecione w zaproszenia.
Kolorystyka rustykalnego wesela zazwyczaj opiera się na bieli, beżu, brązie oraz zieleni – innymi słowy nawiązujemy w ten sposób do barw natury. Ciekawym urozmaiceniem będą chociażby plastry drewna w formie podkładek pod naczynia albo roślinne kompozycje z mchem jako główne dekoracje na stole. Niezwykły nastrój stworzą także podwieszane, stylizowane na staromodne lampy, które rozświetlą salę po zapadnięciu zmroku.

Surowość kontrolowana – styl industrialny

Gości on już nie tylko w domowych zaciszach, ale również na weselnych salach. Styl industrialny jest oszczędny, jednak robi ogromne wrażenie. Wystarczy zorganizowanie wesela w starym, opuszczonym budynku przemysłowym, by mieć idealne tło. Beton, zielona roślinność, metalowe czy też szklane elementy – tego zdecydowanie nie może tutaj zabraknąć.
Styl industrialny koncentruje się głównie na przestrzeni. Ważne, aby pomieszczenie miało wysoki sufit i ogromne okna, przez które wpadałoby dużo naturalnego światła. Najważniejszymi dodatkami są lampy, np. w stalowych oprawach, bądź też pozostawione w formie gołych żarówek. Jeśli obawiamy się, że wystrój będzie zbyt chłodny i nieprzystępny, możemy go przełamać takim kolorem, jak bordo, co doda całości charakteru.
W razie trudności z zorganizowaniem oprawy sali weselnej, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Na rynku nie brakuje firm, które zajmują się aranżacją ślubnego wnętrza lub też wypożyczają dekoracje – przykładem jest https://dekorowanie.pl/.

Scroll To Top