Now Reading
Sterylizator kosmetyczny UV – sterylizacja narzędzi do manicure

Sterylizator kosmetyczny UV – sterylizacja narzędzi do manicure

sterylizator kosmetyczny

Dlaczego sterylizacja narzędzi i otoczenia w salonie kosmetycznym jest tak ważną kwestią?
Podstawą każdego salonu kosmetycznego jest oczywiście profesjonalizm pracowników, a także ich miłe usposobienie i niesienie pomocy klientom. Jednakże profesjonalna placówka musi spełniać normy sanitarne i bezpieczeństwa. Dlatego każdy właściciel tego biznesu musi zainwestować w dobry i skuteczny sterylizator do narzędzi kosmetycznych. Sprawdź, jakie funkcje powinny znaleźć się w tym produkcie.

Co warto wiedzieć na temat sterylizacji i dezynfekcji?

Ogólnie rzecz ujmując, sterylizacja przyczynia się do usunięcia wegetatywnych i przetrwalnikowych form mikroorganizmów i drobnoustrojów chorobotwórczych z różnych przedmiotów, a także powierzchni płaskich. Natomiast druga kategoria, czyli dezynfekcja likwiduje grzyby, wirusy i bakterie przy wykorzystaniu specjalistycznych preparatów. Takie substancje muszą znaleźć się w każdym gabinecie, który wykorzystuje narzędzia wielokrotnego użytku.

Z jakich etapów składa się proces sterylizacji?

Procedura określana mianem sterylizacji narzędzi składa się z kilku istotnych etapów. W skład procesu wchodzą następujące fazy, a mianowicie dezynfekcja wstępna, która wykonuje się zaraz po użyciu akcesoriów. W dalszej kolejności przeprowadza się mycie i osuszanie narzędzi, dezynfekcję właściwą, odpowiednie pakowanie, sterylizację, a na końcu aseptyczne przechowywanie.
Materiały, które zostały poddane zabiegowi sterylizacji, należy przechowywać w magazynach materiałów sterylnych bądź też innej specjalnie przeznaczonej do tego celu lokalizacji. Pamiętaj o tym, aby dobrze zabezpieczyć narzędzia przed gwałtownymi zmianami temperatury, czy też wilgoci.
Istotna jest też ochrona przed zanieczyszczeniami, promieniowaniem słonecznym i pozostałymi niebezpiecznymi czynnikami. Specjaliści dopuszczają przechowywanie materiałów w magazynach w otwartych półkach. Jednakże w pozostałych przypadkach bezwzględnie przechowuje się je w pojemnikach i zamkniętych szafkach.

Sterylizator kosmetyczny UV-C

W każdym salonie kosmetycznym poza preparatem, jakim jest sterylizator do narzędzi manicure, warto zainwestować w profesjonalne urządzenie do oczyszczania powietrza. Doskonałym przykładem jest sterylizator MediClean firmy Medika.
Produkt gwarantuje bardzo wysoką skuteczność w usuwaniu z otocznia lotnych związków organicznych, drobnoustrojów, a także cząsteczek smogu. Bardzo dobrze sprawdzi się do unicestwienia szkodliwych substancji i związków w miejscach takich jak gabinety medyczne, stomatologiczne, kosmetyczne, laboratoria, placówki gastronomiczne, czy też domy wczasowe.

Atutem sprzętu jest nie tylko wysoka skuteczność, ale też solidność wykonania. Zastosowano w tym przypadku unikatową obudowę, dzięki temu zyskujesz gwarancję, że produkt posłuży Ci przez wiele lat. Dzięki temu Twój gabinet będzie nie tylko profesjonalny, ale także bezpieczny dla zdrowia zarówno pracowników, jak i odwiedzających gości.

Jak działa profesjonalny sterylizator MediClean?

Sterylizator korzysta z zaawansowanej technologii UV-C MediClean. Zastosowano w tym przypadku lampy, które działają w sposób punktowy. Przepływające powietrze ulega naświetlaniu przez promienie UV-C. Dzięki temu możesz liczyć na skuteczne usunięcie pleśni, bakterii i wirusów.
Proces realizowany przez ten produkt nie przyczynia się do pozostawiania najmniejszych śladów produktów podezynfekcyjnych. Co więcej, czas naświetlania to gwarancja dawki letalnej dla mikroorganizmów. W rezultacie dochodzi do zniszczenia ich materiału genetycznego. Dlatego inwestując w ten sterylizator, otrzymujesz przede wszystkim skuteczny i bezpieczny sprzęt.
Niewątpliwą zaletą jest to, że praca przeprowadzana jest wewnątrz pomieszczenia i nie zagraża przebywającym w środku osobom.

Jakie są podstawowe zalety urządzenia?

Warto wymienić najważniejsze atuty sterylizatora powietrza. Do takich cech bez wątpienia należy obecność filtra węglowego. Trzeba wspomnieć także o niezwykle skutecznej dezynfekcji o długości fali 253,7 nm, obudowie wyróżniającej się dużą wytrzymałością. Co więcej, produkt jest energooszczędny i może być wykorzystywany w obecności ludzi.
Sterylizacja w salonie kosmetycznym i innych miejscach o podobnym charakterze to bardzo wymagające, a co ważniejsze odpowiedzialne zadanie. Dlatego też trzeba nieustannie inwestować w wiedzę i dążyć do doskonalenia swoich umiejętności. Co więcej, warto także wyposażyć się w profesjonalne preparaty i urządzenia.
Wspaniałym przykładem jest sterylizator uv MediClean od marki Medika. Jest to gwarancja bezpieczeństwa, skuteczności, a także wygody i komfortu. Dzięki temu, że może być używany w obecności ludzi, oszczędza się czas i pieniądze.
Źródło: https://medikapoland.pl/

Scroll To Top