Now Reading
Jak zorganizować pierwszą komunię na bogato?

Jak zorganizować pierwszą komunię na bogato?

Pomsły na komunię dla dziecka

W większości przypadków pierwsza komunia święta to dla dziecka bardzo ważne wydarzenie, które koncentruje uwagę właśnie na nim. Nawet jeśli wcześniej organizowaliśmy huczne chrzciny czy roczek, to nasza pociecha tego nie pamięta, natomiast oczekiwanie na przyjęcie tego sakramentu jest już w pełni świadome. Ponieważ uroczystość w kościele bywa dla kilkulatka dość stresująca, warto zadbać o to, by późniejsze przyjęcie było dla niego niezapomniane. Czego nie może zabraknąć na wyjątkowej pierwszej komunii?

Komunijne atrakcje na świeżym powietrzu

Ponieważ komunie odbywają się w maju, niejednokrotnie można liczyć na bezdeszczową, słoneczną pogodę. Zdecydowanie warto to wykorzystać, szczególnie jeśli lokal, który wynajęliśmy na imprezę, dysponuje dość sporym ogródkiem. Znaczną część przyjęcia można całkowicie przenieść na zewnątrz i to właśnie tam zaserwować naszemu synowi lub córce oraz pozostałym najmłodszym uczestnikom jak najlepszą rozrywkę.
Na co możemy się zdecydować? Z pewnością dużą popularnością będą się cieszyły dmuchane zjeżdżalnie. Dodatkowo można zatrudnić osobę do malowania twarzy, co pozwoli przeistoczyć dzieci w ulubione zwierzątka lub postacie z bajek.
Do bardziej kreatywnych rozwiązań jest zorganizowanie zabawy… w poszukiwanie skarbów. Maluchom można rozdać mapy i poukrywać na podwórzu wskazówki, które mogłyby ich doprowadzić do nagrody, jaką mógłby stanowić np. koszyk ze słodyczami. Będzie to nie tylko frajda, ale także doskonała okazja do integracji między rówieśnikami.

Fotobudka na komunię

Fotobudka cieszy się aktualnie sporym wzięciem na wszelkich uroczystościach rodzinnych i nie tylko – wesela, urodziny, rocznice ślubu. Dlaczego więc nie miałaby zagościć również na przyjęciu z okazji pierwszej komunii świętej? Dla dziecka będzie to zdecydowanie ciekawsze, niż tylko pozowanie do zdjęć wykonywanych przez wynajętego fotografa.
Obsługa fotobudki jest niezwykle prosta, w związku z czym bez trudu każdy z maluchów sobie poradzi. Tym sposobem będą mogły powstawać zabawne ujęcia w towarzystwie innych dzieci, wspólne kadry z rodzicami, chrzestnymi czy też wujkami i ciociami. Dzięki temu już na zawsze pozostanie niepowtarzalna pamiątka z tak ważnego i uroczystego dnia.

Animator dla dzieci

Animator czasu wolnego to jedna z bardzo popularnych form zapewniania rozrywki najmłodszym gościom. Oczywiście w tej materii koniecznie musimy postawić na usługi kogoś zaufanego, ponieważ animator dla dzieci musi się wykazywać dużą asertywnością, kreatywnością oraz cierpliwością. Jego zadaniem jest zachęcanie maluchów do zabawy, do odkrywania, do dzielenia się swoimi zainteresowaniami.
Czym właściwie może zajmować się animator podczas imprezy z okazji pierwszej komunii świętej? To już zależy od niego. Często organizuje on kącik artystyczny lub naukowy, wymyśla interesujące gry i zabawy, które mają za zadanie nie tylko pobudzić dzieci i zachęcić do wspólnej aktywności, ale też rozwijać ich najmocniejsze strony. Zatrudnienie animatora sprawi, że nasze dziecko będzie czuło się wyjątkowo, dorośli zaś będą mogli spokojnie oddać się rozmowom przy kawie.

Scroll To Top