Laseroterapia Medycyna Uroda Zabiegi

Ciało pozbawione niedoskonałości? To jest w stanie zapewnić Ci laser pikosekundowy!

odmladzanie-pikosekundowe-warszawa

Blizny, przebarwienia, oznaki starzenia skóry czy nieudane tatuaże – to mankamenty urody, które odbierają nam urok osobisty i często stanowią źródło wielu kompleksów. Jeszcze do niedawna większość z nas była zmuszona po prostu się z nimi pogodzić – dostępne kilkanaście lat temu urządzenia medyczne nie do końca dobrze radziły sobie z usuwaniem trwałych i uporczywych zmian, narażając dodatkowo pacjenta na uciążliwy ból czy długi okres rekonwalescencji. Dziś skuteczne rozwiązanie na przedstawione wyżej problemy stanowi jedno urządzenie, a mianowicie laser pikosekundowy. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki, którzy jako jedyni w Polsce dysponują aż dwoma rodzajami laserów pikosekundowych (PicoSure i Discovery Pico), przedstawiamy wszystkie ich zalety!

Lasery w medycynie estetycznej

Lasery są najczęściej wykorzystywanym rodzajem urządzenia w medycynie estetycznej. To przede wszystkim z tego powodu, że stanowią doskonałą alternatywę dla bardziej inwazyjnych i obciążających organizm pacjenta zabiegów – laseroterapia pozwala często na uzyskanie takich samych efektów, jak zabieg chirurgiczny, ale w znacznie krótszym czasie i z zachowaniem krótszego okresu rekonwalescencji. Jak przyznają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico są prawdziwym odkryciem medycyny estetycznej. Pozwoliły uzyskać nieosiągalne dotychczas efekty terapeutyczne.

W czym tkwi siła pikosekundy?

Lasery PicoSure i Discovery Pico wykorzystują impuls pikosekundowy, który jest wielokrotnie krótszy od impulsu wykorzystywanego w najskuteczniejszym do tej pory laserze nanosekundowym. Dawka energii dostarczanej do skóry przenoszona jest w pikosekundę, co oznacza, że jednorazowy kontakt światła lasera ze skórą pacjenta jest najkrótszy z możliwych. Mówiąc prościej, zabiegi laserem pikosekundowym to zdecydowanie mniejsze ryzyko przegrzania i poparzenia skóry niż w przypadku starszych systemów laserowych. To tym samym czyni lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico najbezpieczniejszymi urządzeniami na rynku.

PicoSure i Discovery Pico – w czym są szczególnie pomocne?

Lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico są urządzeniami o ogromnej liczbie wskazań terapeutycznych, dzięki czemu możliwe jest wykonanie nimi imponującej ilości różnych zabiegów. Idealnie sprawdzają się m.in. przy terapiach odmładzających, zapewniając efekt nieskazitelnej skóry twarzy. Lasery pikosekundowe doskonale radzą sobie nie tylko ze zmarszczkami, lecz także zmianami pigmentacyjnymi, które są równie często występującym efektem fotostarzenia skóry, a nawet drobnymi naczynkami. Nie zmienia to jednak faktu, że lasery pikosekundowe, ze względu na swoją dużą moc działania, zostały stworzone przede wszystkim z myślą o usuwaniu najtrudniejszych do wywabienia tatuaży czy makijażu permanentnego. PicoSure i Discovery Pico to jedne z niewielu obecnie urządzeń, które pozwalają na całkowite, a przy tym niemal bezbolesne pozbycie się nie tylko czarnego, lecz także kolorowego tatuażu. Lasery pikosekundowe pozwalają też osiągnąć doskonałe efekty przy leczeniu rozstępów czy blizn różnego pochodzenia – radzą sobie z tym zadaniem o wiele skuteczniej niż starsze systemy laserowe.

Wysokie bezpieczeństwo leczenia laserowego

Trzeba też zaznaczyć, że lasery pikosekundowe należą do grupy laserów nieablacyjnych, co oznacza, że podczas zabiegu nie przerywają ciągłości naskórka. Bez względu na rodzaj wykonywanego zabiegu (odmładzanie, usuwanie blizn, rozstępów, tatuaży), zewnętrzna warstwa naszej skóry nie zostanie naruszona. Zabieg odbywa się zatem bez ryzyka blizn i długiego okresu rekonwalescencji. Po zakończeniu terapii możemy się jedynie spodziewać utrzymującego się przez kilka godzin zaczerwienienia skóry i lekkich opuchnięć. To jednak naprawdę niewielka cena za efekty, które jest w stanie zagwarantować ta terapia.

Więcej informacji na temat technologii pikosekundowej znajdziesz na stronie o odmładzaniu pikosekundowym w Klinice Miracki w Warszawie!

 

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!