Laseroterapia Uroda Zabiegi

Metody usuwania włosków z twarzy

usuwanie wloskow z twarzy beautyskin

Ze wszystkich zabiegów kosmetycznych, usuwanie włosków z twarzy jest uważane za jeden z najmniej przyjemnych – jednak nie musi być to wcale trudne, o ile wybierzesz odpowiednią dla siebie metodę. Jeśli chcesz pozbyć się kobiecego wąsika nad górną wargą, włosków na brodzie i między brwiami, poznaj wady i zalety różnych sposobów usuwania owłosienia z twarzy.

Golenie

Golenie to jeden z najszybszych i najłatwiejszych sposobów na usunięcie włosków. Jednak efekty nie są długotrwałe, gładką skórą możesz się cieszyć tylko 1-3 dni. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, oczyść twarz i nałóż warstwę kremu do golenia, który pomoże w uniknięciu oparzeń oraz zmniejszy prawdopodobieństwo skaleczeń. Przesuwaj golarkę po twarzy w kierunku wzrostu włosów. Po zakończeniu golenia zastosuj krem ​​nawilżający, aby ukoić skórę. Należy pamiętać, że chociaż ta metoda jest stosunkowo bezpieczna, wrastające włosy mogą być przykrym efektem ubocznym.

Depilacja pęsetą

Wyrywanie włosków pęsetą to skuteczny i niedrogi sposób na usunięcie zarostu. Sprawdza się w przypadku mniejszych obszarów, takich jak brwi i podbródek, ponieważ jest to dosyć pracochłonna metoda.  “Skubanie” włosków może powodować niewielki dyskomfort, ale zazwyczaj nie jest bolesne. Jeśli odczuwasz ból, potrzyj miejsce depilacji kostką lodu, aby zmniejszyć zaczerwienienie.

Pamiętaj, aby zdezynfekować pęsetę alkoholem przed i po skubaniu. Podobnie jak golenie, depilacja pęsetą może również powodować wrastanie włosów, jednak w tym przypadku włoski zazwyczaj odrastają dopiero po 2-3 tygodniach.

Woskowanie

Inną bardzo powszechną metodą jest woskowanie, ale ta popularna praktyka nie jest dla wszystkich. Woskowanie może powodować podrażnienie, a nawet reakcje alergiczne. Niedokładna technika może również spowodować niepełną ekstrakcję mieszków włosowych i złamanie trzonu włosa, dzięki czemu skóra otaczająca trzon włosa może ulec zapaleniu.

Depilacja depilatorem

Depilacja twarzy z użyciem depilatora to kolejna opcja do usuwania zarostu. Technika ta może wyeliminować włosy na okres do 4 tygodni, co może być lepszym wyborem, jeśli chcesz szybko i na długo pozbyć się włosków. Depilatory działają podobnie do pęsety. Różnica polega na tym, że depilatory eliminują owłosienie na twarzy, chwytając jednocześnie wiele włosów. Czasami depilacja powoduje, że odrastające włosy stają się bardziej miękkie i delikatne.

Nie musisz przygotowywać skóry do korzystania z depilatora. Jednak złuszczanie kilka dni wcześniej pomaga zmiękczyć skórę i zmniejszyć ryzyko wrastania włosów.

Kremy do depilacji

Kremy do depilacji to kolejna opcja usuwania włosów na twarzy. Zawierają one substancje chemiczne, które rozpuszczają włoski – skóra po tego typu kremie będzie gładsza niż po goleniu, jednak istnieje ryzyko reakcji alergicznej.

Jeśli używasz po raz pierwszy kremu do depilacji, najpierw wykonaj test alergiczny i nałóż niewielką ilość kremu na skórę. Zaczekaj co najmniej 24 godziny po teście przed nałożeniem kremu na większe części twarzy.

Depilacja laserowa twarzy

Epilacja laserowa, popularnie nazywana depilacją laserową, jest bezpieczną i trwałą, a zarazem szybką i bezbolesną metodą usuwania owłosienia z twarzy. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki BeautySkin w Warszawie, polega ona na naświetlaniu twarzy wiązką światła lasera, która przenika przez skórę aż do mieszka włosowego, gdzie pochłaniana jest przez barwnik włosa. W konsekwencji bezpowrotnie niszczona jest cebulka, a włos przestaje rosnąć. Pomimo tego, że laserowe usuwanie owłosienia z twarzy jest najdroższą z opisanych metod, to warte jest swojej ceny – nie powoduje wrastania włosków, podrażnień i daje trwałe efekty. Seria 4-6 zabiegów zazwyczaj pozwala na stałe pozbyć się niechcianych włosków.

Jeśli zainteresowała cię laserowa metoda usuwania owłosienia, więcej informacji możesz uzyskać na stronie Kliniki Beauty Skin Jeśli uważasz, że masz nadmierne owłosienie na twarzy, które bardzo szybko odrasta, skonsultuj ten problem z lekarzem – może być to objaw zaburzeń hormonalnych.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!