Uroda

Farby blond bez amoniaku – czym różnią się od farb z amoniakiem?

wlosy

Farby blond bez amoniaku od Garnier to jedne z najczęściej wybieranych produktów do domowej koloryzacji. Dlaczego zyskały tak dużą popularność? Poznaj główne cechy farb do włosów bez amoniaku oraz dowiedz się na czym polegają różnice między nimi a farbami, które posiadają w swoim składzie amoniak.

Amoniak w farbie do włosów – na czym polega jego działanie?

Regularnie farbujesz włosy? Zauważyłaś, że ich kondycja się pogorszyła? Nie jest to bynajmniej nic dziwnego, jeśli stosowałaś dotychczas farby do włosów z amoniakiem.

Amoniak to składnik tradycyjnych farb, który wnika się we włosy, żeby rozchylić łuski włosów i umożliwić im wchłonięcie barwnika farby. Niestety proces ten powoduje zniszczenie struktury włosa i osłabienie go. Włosy stają się suche i szorstkie. Dodatkowo amoniak, który jest gazem, ma duszący i nieprzyjemny zapach, który może podrażnić drogi oddechowe i jest niewskazany u kobiet w ciąży. To właśnie dlatego regularne stosowanie farb z amoniakiem prowadzi do zauważalnego osłabienia włosów, ich wysuszenia i rozdwajania się. Może też podrażniać skórę na głowie. Niestety najczęściej to farby blond zawierają duże stężenie amoniaku, dlatego to tradycyjna koloryzacja blond jest uważana za najniebezpieczniejszy zabieg fryzjerski. Na szczęście nie musisz rezygnować z farbowania na blond – wystarczy, że wybierzesz farby blond bez amoniaku, np. farby Olia proponowane przez Garnier!

Farby do włosów bez amoniaku – bezpieczna koloryzacja

Od pewnego czasu dostępne są już farby, które umożliwiają koloryzację bez stosowania amoniaku. Farby do włosów tego typu działają łagodniej niż te tradycyjne, przede wszystkim nie uszkadzają struktury włosa i nie przesuszają kosmyków. Dlatego farby bez amoniaku są bezpieczniejsze i po ich zastosowaniu włosy na pewno nie będą ani przesuszone ani łamliwe. Takie farby zamiast amoniaku zawierają w swoim składzie sole amonowe, które wraz z innymi składnikami tworzą monoetyloaminę (MEA) – substancję zastępczą dla amoniaku, jego bezpieczniejszą alternatywę nie powodującą zniszczeń włosów. Zaletą farb z solami amonowymi zamiast amoniaku jest praktycznie brak zapachu i niepodrażnianie skóry. Farby z MEA natomiast są niemal całkowicie bezwonne, ponieważ sól nie posiada zapachu. Dzięki zamianie amoniaku na sole amonowe można cieszyć się koloryzacją blond bez obawy o naruszenie struktury włosów!

Garnier Olia – naturalna pielęgnacja i koloryzacja bez amoniaku

Farby blond bez amoniaku Garnier Olia to koloryzacja dla kobiet, dla których ważne jest naturalne pochodzenie składników kosmetyków oraz poszukują bardzo jasnych, świetlistych blondów bez żółtych i miedzianych refleksów. Dzięki farbom Olia we własnym domu, bez pomocy fryzjera, można osiągnąć maksymalnie nasycony kolor. Dzięki swojej kremowej konsystencji ułatwiają precyzyjną aplikację preparatu. Nie tylko nie zawierają szkodliwego amoniaku, dzięki któremu unikają podrażnień włosów i skóry głowy, ale również opierają się na naturalnych olejach pielęgnacyjnych. Gama farb Garnier Olia to 60% skoncentrowane olejki kwiatowe pozwalające nie tylko uzyskać nasycony, głęboki kolor, lecz także dbające o włosy, chroniące je przed zniszczeniami i kompleksowo odżywiające. Garnier Olia to również wyjątkowo delikatne rozjaśniacze do włosów, dzięki którym rozjaśnianie włosów nigdy nie było tak bezpieczne.

Dlaczego warto wybrać farby Olia?

  • bezpieczne dla kondycji formuła bez amoniaku
  • brak nieprzyjemnego, duszącego zapachu
  • dobre pokrycie siwych włosów
  • nie wysuszają włosów
  • świetna jakość i trwały kolor w stosunkowo niskiej cenie

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!