Teraz czytasz
Piękno jest w każdej kobiecie. Jak wykonać makijaż korygujący?
makijaż dzienny i korygujący

O czym pamiętać w makijażu dziennym?

Makijaż wykonywany na co dzień – czyli do pracy, do szkoły czy na popołudniowe wyjście na kawę z przyjaciółką – nie powinien być zbyt intensywny. Ciemne cienie do powiek i sztuczne rzęsy zachowaj na wieczorną imprezę. W makijażu dziennym chodzi przede wszystkim o to, by podkreślić wszystkie swoje atuty, by czuć się w nim dobrze i komfortowo. Użyte kosmetyki powinny być lekkie, szczególnie jeśli na zewnątrz panuje wysoka temperatura.

Pozbądź się niedoskonałości – baza, podkład i korektor

Nie musisz stosować bazy pod makijaż, jednak jeśli potrzebujesz, żeby kosmetyki utrzymywały się przez kilkanaście godzin, dobrze użyć jakiegoś produktu, który przedłuży ich trwałość. Posiadaczki cery tłustej z pewnością polubią się z bazami matującymi. Jeśli Twoja cera łatwo się rumieni, a przebarwienia mocno rzucają się w oczy, możesz użyć bazy z zielonym pigmentem, który zniweluje zaczerwienienia.

Podkład to klucz do ładnego makijażu. W doborze odpowiedniego odcienia może pomóc Ci chociażby koleżanka, dobrze też poprosić o radę ekspedientkę w sklepie. Jeśli nie jesteś do końca pewna, czy wybrałaś właściwy odcień, przeciągnij podkład delikatnie po szyi, tak by nie odcinała się od twarzy. Podkład wyrówna koloryt cery i sprawi, że będzie wyglądała zdrowo. Nie nakładaj go zbyt dużo, unikaj też ciężkich produktów, w przeciwnym razie osiągniesz nieestetyczny efekt maski. Do nałożenia podkładu warto wykorzystać gąbkę, która zapewni naturalne wykończenie.

Na bardziej uciążliwe niedoskonałości, z którymi nie poradzi sobie podkład, użyj kryjącego korektora. Nałóż go punktowo oraz na środku twarzy, by uzyskać delikatnie rozjaśnienie cery.

Makijaż korygujący twarzy – konturowanie to podstawa

Bronzer to produkt niemalże magiczny. Odpowiednio nałożony może zupełnie odmienić rysy Twojej twarzy, np. wyszczuplić policzki czy nos. Do wyboru są zarówno produkty mokre, jak i te nakładane na sucho – osoby nieprawione jeszcze w makijażu powinny korzystać raczej z bronzerów prasowanych, gdyż są mniej intensywne. Nałóż bronzer tuż pod kościami policzkowymi i delikatnie rozetrzyj. Da to efekt naturalnego cienia, przy okazji ocieplisz cerę i będziesz wyglądała na bardziej opaloną.

Zobacz również
salon kosmetyczny w sosnowcu

Jeśli masz dość bladą twarz, użyj pastelowego, delikatnego różu, który doda Ci nieco koloru. Ważnym elementem konturowania jest także nałożenie rozświetlacza na szczytach kości policzkowych, który ładnie odbije światło i zapewni cerze zdrowy blask.

Nie przesadzaj z makijażem brwi

Brwi wyglądające jakby były rysowane markerem dodadzą Ci lat i zniekształcą rysy twarzy. Kolor używanego produktu – pomady, kredki bądź pudru do brwi – dopasuj do typu urody (blondynka nie będzie korzystnie wyglądała w brwiach czarnych jak smoła). Początek brwi powinien być zaznaczony delikatnie, więcej produktu możesz nałożyć na środek i końcówkę.

Scroll To Top