Sport Uroda Zabiegi

Ujędrnianie biustu w domu – skuteczne sposoby na jędrny biust

jedrny-biust

Skóra z wiekiem traci elastyczność i naturalnym procesem jest jej wiotczenie. Czasem proces ten bywa spowodowany wahaniami wagi lub, w przypadku biustu, także noszeniem nieodpowiednio dopasowanej bielizny. Marzeniem każdej z nas jest jędrny biust i gładka, elastyczna skóra, dlatego często sięgamy po kremy, które obiecują cudowne efekty już po pierwszym użyciu. Czy rzeczywiście jest to dobry sposób na ujędrnianie biustu?

Jędrny biust domowymi sposobami?

Pierwsza myślą kobiet, które niezadowolone są z wyglądu swojego biustu, są zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Chirurgiczne powiększanie piersi czy ich ujędrnianie jest skuteczne, jednak nie każdy przypadek jest na tyle zaawansowany, że zabiegi takie są jedynym wyjściem z sytuacji. Znacznie częściej jędrny biust można uzyskać domowymi sposobami i odrobiną wysiłku z uwzględnieniem regularności i sumienności. Jak to zrobić?

Przepis na jędrny biust w pigułce:

  • odpowiednio dobrana bielizna,
  • pielęgnacja: peelingi, kremy, balsamy,
  • masaże,
  • natryski z zimnej i ciepłej wody,
  • ćwiczenia na ujędrnianie biustu.

Ujędrnianie skóry

Pierwszym krokiem jest zapewnienie skórze biustu odpowiedniej pielęgnacji. Warto więc używać produktów nawilżających, napinających i wygładzających skórę, a także peelingów i masek. Dla najlepszych efektów najpierw zrób peeling, najlepiej minimum raz w tygodniu. Zabieg ten poprawi krążenie krwi i usunie martwy naskórek. Na tak przygotowaną skórę nałóż krem nawilżający. Dobrze też sprawdzi się krem ujędrniający do biustu, jednak trzeba mieć na uwadze, że nie przyniesie spektakularnych efektów w kilka dni. Na pewno jednak sprawi, że skóra stanie się bardziej napięta, co z czasem poskutkuje poprawą jędrności. Doskonale sprawdzają się także produkty naturalne, takie jak olej kokosowy lub dowolny inny. Mają właściwości silnie nawilżające. Podczas nakładania każdego kosmetyku pamiętaj, by wykonywać przy tym ruchy okrężne, zapewniając sobie przy okazji przyjemny masaż. Dzięki temu zwiotczała skóra w niedługim czasie stanie się na powrót napięta i jędrna.

Ujędrnianie biustu za pomocą wody

Doskonałym sposobem na poprawę wyglądu piersi są zabiegi, które można wykonać we własnej łazience. Świetne rezultaty przynoszą bicze wodne, czyli nic innego, jak polewanie biustu na przemian strumieniem zimnej i ciepłej wody, na chłodnej zawsze kończąc. Możesz połączyć ten zabieg z masażem, wykonanym tuż po biczach wodnych. Masaż należy rozpocząć od dołu i kierować się do góry kolistymi ruchami – nigdy odwrotnie, ponieważ przyniesie to efekt przeciwny do tego, który chcemy uzyskać.

Jędrny biust to biust w odpowiednio dobranej bieliźnie

Kwestią absolutnie podstawową, od której każda kobieta powinna zacząć walkę z brakiem jędrności, jest kupno dobrze dobranego biustonosza. Zbyt duży lub zbyt mały sprawia, że biust nieodpowiednio się układa, co w dłuższej perspektywie spowodować może tracenie kształtu i wiotczenie. Dlatego najlepiej wybrać się do sklepu, w którym możliwe jest skorzystanie z pomocy doświadczonej osoby, która pomoże dobrać odpowiedni rozmiar stanika.

Ćwiczenia na ujędrnianie biustu

Świetnym dopełnieniem walki o jędrny biust będą ćwiczenia. Każda aktywność fizyczna, która angażuje mięśnie ramion, wpłynie pozytywnie na ujędrnianie biustu. Warto więc robić wymachy, pompki, a także ćwiczenie polegające na złożeniu rąk jak do modlitwy i ściskaniu. Systematyczne wykonywanie ćwiczeń znacząco poprawi wygląd biustu i przywróci mu dawną jędrność.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!