Medycyna Uroda

Przeszczep włosów – w jakich przypadkach warto poddać się zabiegowi transplantacji włosów?

przeszczep-wlosow-smart-graft

Nadmierne wypadanie włosów to kwestia, która w większości w nas wzbudza pewien niepokój i skłania do myślenia, czy w naszym organizmie wszystko funkcjonuje prawidłowo. Czasami za wypadaniem włosów stoją po prostu niedobory witamin i minerałów, zła dieta czy nadmierny stres, jednak po wyeliminowaniu niekorzystnych czynników i naprowadzeniu organizmu na właściwe tory, wszystko stopniowo wraca do normy. Czasami jednak sytuacja jest bardziej skomplikowana i wymaga podjęcia bardziej specjalistycznych działań. Niestety, wielu z nas bardzo często lekceważy problem wypadania włosów, który w końcu przekształca się w łysienie. Czy w przypadku łysienia jedynym rozwiązaniem jest wykonanie przeszczepu włosów? Podpowiadamy, w jakich przypadkach warto poddać się transplantacji włosów!

Kilkadziesiąt rodzajów łysienia u kobiet i mężczyzn

Na wstępie należy zaznaczyć, że w medycynie wyróżniono kilkadziesiąt rodzajów łysienia, które różnią się od siebie nie tylko przebiegiem, lecz także metodami leczenia. Jeżeli więc mamy do czynienia ze znacznym przerzedzeniem włosów, pierwsze co powinniśmy zrobić, to umówić się na wizytę u specjalisty. Dermatolog lub trycholog oceni stan naszych włosów i skóry głowy, zleci odpowiednie badania, aby uzyskać odpowiedź na pytanie, co jest przyczyną łysienia, a następnie dobierze odpowiednią metodę leczenia. Niektóre rodzaje łysienia wymagają po prostu podjęcia właściwego leczenia farmakologicznego, podczas gdy w innych przypadkach jedynym ratunkiem dla naszych włosów będzie wykonanie przeszczepu.

Wskazania do przeszczepu włosów

Przeszczep włosów może stanowić dla nas najlepsze rozwiązanie przede wszystkim w przypadku łysienia androgenowego – to najczęstsza przyczyna znacznej trwałej utraty włosów zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Na transplantację włosów warto zdecydować się także w przypadku łysienia pourazowego, po napromieniowaniu lub oparzeniach, a także w przypadku łysienia będącego wynikiem przebytego stanu zapalnego skóry lub powstałych blizn pooperacyjnych.

We wszystkich wymienionych wyżej przypadkach doskonałe efekty leczenia przynosi przede wszystkim jedna metoda: nowoczesny system przeszczepu włosów Smart Graft, który posiada rekomendację doświadczonych specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie. Zabieg Smart Graft pozwala na przywrócenie naturalnego owłosienia, nawet w przypadku tych pacjentów, u których zostały przeprowadzone zabiegi rekonstrukcyjne uszkodzonej skóry głowy!

System charakteryzuje się minimalną inwazyjnością i niską bolesnością, a przy tym bardzo dobrą efektywnością – przeżywalność pobranych do przeszczepu cebulek włosów jest wielokrotnie wyższa niż w przypadku tradycyjnych metod i wynosi nawet 98%. To przede wszystkim dzięki zaawansowanemu i zamkniętemu systemowi pobierania oraz nawilżania włosów pobranych do transplantacji. Bardzo dużą zaletą zabiegu Smart Graft są także naturalne efekty terapii – włosy nie odróżniają się od pozostałej części fryzury i stanowią jej integralną część.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Trzeba przyznać, że przeszczep włosów nie należy do najtańszych zabiegów – jego cena może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Biorąc jednak pod uwagę trwałe efekty, które możemy uzyskać dzięki metodzie Smart Graft, oraz komfort psychiczny, który powróci wraz z nową fryzurą, jest to zabieg, w który zdecydowanie warto zainwestować.

Więcej informacji o systemie Smart Graft i ceny przeszczepu włosów znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/smartgraft-przeszczep-wlosow/

 

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!