Chirurgia plastyczna Medycyna Zabiegi

Powiększenie i rekonstrukcja piersi dzięki autogennej tkance tłuszczowej

grassland-1425427_960_720

Kobiety nie zawsze są zadowolone z wyglądu swojego biustu. Chirurgia plastyczna pozwala jednak na skorygowanie zarówno wielkości, jak i kształtu piersi. Ich powiększanie albo rekonstrukcja nie musi odbywać się wyłącznie przy pomocy tradycyjnych implantów. Dziś coraz popularniejsze jest modelowanie piersi dzięki własnej tkance tłuszczowej.

Na czym polega powiększanie piersi przy pomocy własnej tkanki tłuszczowej?

Powiększanie lub rekonstrukcja piersi własnym tłuszczem jest zabiegiem chirurgicznym. Pozwala ona na osiągnięcie naturalnego efektu uzupełnienia piersi bez wkładania protez silikonowych. Augmentacja piersi swoją tkanką tłuszczową składa się z dwóch etapów: liposukcji, czyli pobrania odpowiedniej ilości tłuszczu i jego przygotowania oraz przeszczepienia go do piersi.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Poprzez liposukcję pobiera się tkankę tłuszczową, np. z brzucha, ud czy łydek. Uzyskany tłuszcz poddaje się obróbce – wirowaniu, po czym otrzymuje się materiał gotowy do przeszczepienia. Kolejnym krokiem jest podawanie tłuszczu poprzez niewielkie nakłucia cienkimi kaniulami w piersi pacjentki.

Przed zabiegiem zawsze wymagana jest konsultacja z lekarzem specjalistą, który zakwalifikuje pacjentkę do zabiegu.

Specjaliści z bydgoskiej Kliniki Chirurgii Plastycznej dodają, że rekomendowanym urządzeniem do przeprowadzenia mało inwazyjnej liposukcji jest Body Jet – Water Assist Lipoplasty (WAL). Kolejnym urządzeniem, jakie sprawdza się do przygotowania piersi do zabiegu jest Brava – ekspander przypominający wyglądem biustonosz z parą półsztywnych miseczek. Wytwarzane w nich podciśnienie powoduje delikatne zasysanie piersi, co doprowadza do rozciągnięcia ich tkanki, w którą później podawany będzie tłuszcz. Lekarze zalecają stosowanie urządzenia w godzinach nocnych, najczęściej przez okres miesiąca przed zabiegiem.

Efekty zabiegu powiększania lub rekonstrukcji piersi własną tkanką tłuszczową

  • Piersi po zabiegu stają się bardziej ujędrnione.
  • Piersi są powiększone (pojedynczy zabieg powiększa je o rozmiar).
  • Piersi, dzięki temu, że zostały wypełnione własną tkanką tłuszczowa wyglądają bardzo naturalnie.
  • Doskonały efekt zabiegu utrzymuje się przez wiele lat.
  • Dokonana liposukcja dodatkowo pomaga wymodelować sylwetkę, ponieważ tłuszcz pobiera się z miejsc, gdzie mamy go najwięcej.

Specjaliści z Kliniki Chirurgii Plastycznej dodają, że zabieg powiększania piersi autogenną tkanką tłuszczową wymaga krótkiego okresu rekonwalescencji. Jest także dużo mniej bolesny od powiększania piersi implantami.

Rekonstrukcja piersi po amputacji

Istnieje także możliwość rekonstrukcji piersi po amputacji za pomocą własnej tkanki tłuszczowej. Jest ona bezpieczna z onkologicznego punktu widzenia i nie stwarza ryzyka rozwoju raka piersi.

Powiększenie i rekonstrukcja piersi za pomocą własnej tkanki tłuszczowej to świetne rozwiązanie dla kobiet, które z różnych przyczyn są niezadowolone z wyglądu swoich piersi. Pozwala na otrzymanie naturalnego efektu i uzyskanie biustu, o jakim marzysz.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!