Chirurgia plastyczna Medycyna Zabiegi

Powiększanie i rekonstrukcja piersi – poznaj nowoczesną i skuteczną metodę

lipofiling

Piersi to atrybut kobiecości. Każda z nas je ma, dba o nie, karmi nimi potomstwo. Drzemie w nich zarówno zmysłowa, jak i życiodajna siła. Piękne, zdrowe i zadbane piersi to duma każdej kobiety. Niestety nie każda z nas jest zadowolona z ich rozmiaru i kształtu. Niekiedy dzieje się tak, że wygląd naszych piersi jest źródłem największych naszych kompleksów. Dotyczy to głównie kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu własnego biustu.

BEAULI – Breast Agumentation by Lipotransfer, lipomodeling, czyli przeszczep własnego tłuszczu

Metoda powiększania biustu BEAULI to jedna z najnowocześniejszych technologii wykorzystywanych w chirurgii. Zabieg przeprowadza się z wykorzystaniem własnego tłuszczu, co pozwala nie tylko skutecznie i bezpiecznie powiększyć biust, lecz także pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej np. z okolic brzucha czy bioder. Powodzenie tej innowacyjnej metody zależy przede wszystkim od umiejętności chirurga, ale także od rozmiaru i wyglądu piersi przed zabiegiem oraz dostępności tłuszczu – podpowiadają specjaliści z Centrum Medycznego Bieńkowski.

Przebieg zabiegu

Przeszczep tłuszczu do biustu składa się z dwóch etapów:

  1. Liposukcji, czyli pobrania, a także przygotowania tłuszczu. Specjaliści z Centrum Medycznego Bieńkowski rekomendują w tym przypadku metodę Body Jet. To nowoczesne urządzenie nie tylko stosowane jest do przeprowadzenia liposukcji, lecz także wyposażone jest w dodatkową przystawkę do izolacji komórek tłuszczowych oraz licznika komórek macierzystych.
  2. Przeszczepu tłuszczu do piersi.

Przygotowanie do zabiegu

Na początku należy przygotować piersi do przeszczepu. W tym celu używa się specjalnego systemu BRAVA. Urządzenie to zewnętrzny ekspander, który swoim wyglądem przypomina biustonosz. Nakłada się go w celu delikatnego rozciągania tkanki piersi, aby zrobić miejsce do przeszczepu tłuszczu. Pacjentka powinna nosić ekspander przez ok. 10 h dziennie (najlepiej na noc) w okresie ok. jednego miesiąca, a także dwa tygodnie po zabiegu. W przypadku rekonstrukcji piersi okres ten wydłuża się odpowiednio – cztery tygodnie przed zabiegiem i do ok. sześciu tygodni po całej procedurze.

Przeszczep tłuszczu do biustu

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Uzyskany w procesie liposukcji materiał poddaje się wirowaniu, w celu oczyszczenia go ze zbędnych produktów. Czysty materiał tłuszczowy podaje się poprzez niewielkie nakłucia. Tłuszcz wszczepia się między gruczołami a skórą, w mięsień piersiowy, a także wokół piersi.

Efekty zabiegu

Procedura przeszczepu własnego tłuszczu do biustu cieszy się dobrymi opiniami zarówno wśród lekarzy, jak i pacjentek. Badania udowodniły, że średnio jest w stanie utrzymać się ok. 82% przeszczepionego tłuszczu. Efekty są nieocenione, ponieważ to zabieg typu 2w1. Nie tylko uzyskujemy większe, jędrne i uniesione piersi, lecz także pozbywamy się zbędnego tłuszczu z okolic brzucha, bioder czy ud. Jednorazowy zabieg jest w stanie powiększyć biust o jeden rozmiar. Jeśli chcemy zwiększyć objętość piersi o więcej niż jeden rozmiar, a także pozbyć się dużej ilości tłuszczu, możemy powtórzyć zabieg nie szybciej niż po 3 miesiącach. Efekty są bardzo naturalne i utrzymują się nawet przez kilka lat.

Aby dowiedzieć się więcej odwiedź stronę: http://chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl/zabiegi/chirurgia-plastyczna/piersi/powiekszenie-i-rekonstrukcja-piersi-za-pomoca-autogennej-tkanki

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!