Medycyna Uroda Zabiegi

Plasmage – Twój sposób na odmładzanie spojrzenia

lifting-powiek

Skóra w okolicach oczu jest wyjątkowo cienka i delikatna – to właśnie tam tworzą się pierwsze zmarszczki. Choć wiele z nas kremy przeciwstarzeniowe zaczyna stosować już ok. 25 roku życia, w pewnym momencie przekonujemy się, że nie powstrzymają one zmian będących efektem upływającego czasu. Zdarza się również, że pewne defekty nie są związane z procesami starzenia się skóry – zmarszczki pod oczami czy opadająca powieka mogą być kwestią uwarunkowań genetycznych. W tym przypadku nie pomoże nam żaden kosmetyk, nawet ten z wyższej półki. Nadzieje na poprawę tej sytuacji dają jednak zabiegi medycyny estetycznej, ale przecież nie każda z nas ma ochotę na inwazyjny lifting powiek z użyciem skalpela. Na szczęście, kliniki specjalistyczne poszerzają swoją ofertę o coraz to nowe zabiegi, które nie tylko są mniej inwazyjne, lecz także często nawet nie wymagają naruszenia ciągłości skóry! Jedną z takich propozycji jest urządzenie Plasmage – które odmłodzi skórę i pomoże pozbyć się jej niedoskonałości przy pomocy… ładunku elektrostatycznego!

Plasmage – bezinwazyjny lifting powiek

Plasmage to jedno z najnowocześniejszych urządzeń generujących ładunek elektrostatyczny – czyli tzw. ,,plazmę”. Jego działanie opiera się na wywoływaniu w skórze fizjologicznego efektu sublimacji (przejścia ze stanu stałego w lotny) – tłumaczą eksperci z MediArt Instytut. Podgrzewa ono również tkankę do odpowiedniej temperatury, dzięki czemu zaczynają w niej zachodzić naturalne procesy odnowy – staje się gładsza, jędrniejsza i bardziej sprężysta.

Zabieg z użyciem Plasmage to doskonały sposób nie tylko na poprawienie wyglądu skóry wokół oczu. Używa się go również do usuwania nieestetycznych zmian, np.:

 • blizn, m.in. potrądzikowych,
 • płytkich i głębokich zmarszczek,
 • kurzajek,
 • rozstępów,
 • brodawek, m.in. łojotokowych, płaskich, nitkowatych,
 • pajączków naczyniowych,
 • trądziku,
 • przebarwień,
 • rogowaceń, m.in. starczych, słonecznych, łojotokowych.

Jest to jedyne urządzenie na świecie tak komfortowe zarówno dla pacjenta, jak i lekarza. Posiada możliwość pełnej regulacji mocy i aż 30 programów zabiegowych, co pozwala na precyzję wykonania procedury oraz pełną kontrolę w trakcie jej przeprowadzania.

Odmładzanie powiek z Plasmage – jak to wygląda?

Przed rozpoczęciem procedury stosuje się znieczulenie miejscowe, aby zabieg był całkowicie bezbolesny. Następnie lekarz, za pomocą głowicy z igłą, którą zakończone jest urządzenie, ,,odparowuje” nadmiar tkanki – wszystko to dzięki impulsom elektrycznym powodującym mikrowyładowania. Plasmage nie potrzebuje nawet kontaktu ze skórą pacjenta. Efekty są widoczne właściwie od razu po zakończeniu procedury – zwykle wystarczą 1-2 zabiegi, aby uzyskać optymalny efekt liftingu i wygładzenia.

Lifting powiek Plasmage – co po zabiegu?

Pacjentka może wrócić do swoich codziennych aktywności od razu po wykonaniu zabiegu – jego jedynym efektem ubocznym są bowiem drobne strupki, które odpadną po ok. 7 dniach. Należy jednak pamiętać, aby chronić poddaną procedurze skórę przed promieniowaniem słonecznym, a także używać odżywczych kremów do jej pielęgnacji – uczulają eksperci z MediArt Instytut.

Plasmage – przeciwwskazania do zabiegu

Choć sama procedura należy do wyjątkowo bezpiecznych, niektóre osoby będą musiały z niej zrezygnować. Zabieg nie jest polecany:

 • kobietom w ciąży i okresie karmienia piersią,
 • pacjentom z chorobami autoimmunologicznymi,
 • osobom cierpiącym na schorzenia skóry,
 • w przypadku stanów zapalnych oraz infekcji w planowanym miejscu zabiegowym.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!