Medycyna Zabiegi Zdrowie

Narzędzia podologiczne – cążki i cęgi

cazki-kerpro

Narzędzia podologiczne to podstawa wyposażenia każdego profesjonalnego gabinetu podologicznego. Do jednych z podstawowych narzędzi podologicznych należą cążki do skórek i cęgi. Wszystkie potrzebne do zabiegów podologicznych narzędzia znajdziesz na stronie podologicznego sklepu Kerpro w Warszawie, gdzie znajdziesz wysokiej jakości produkty do swojego gabinetu podologicznego.

Cążki i inne narzędzia podologiczne – dlaczego są potrzebne?

Narzędzia podologiczne to podstawa wyposażenia każdego gabinetu podologicznego, bez których żaden zabieg podologiczny nie może być przeprowadzony. Do narzędzi podologicznych należą:

  • cążki,
  • szczypce,
  • cęgi,
  • nożyczki.

Wymienione wyżej narzędzia sprawdzą się także w gabinetach kosmetycznych, chirurgicznych czy stomatologicznych. Dostępne na rynku narzędzia posiadają różne kształty i występują w różnych wersjach, jednak muszą spełniać jeden warunek, jakim jest najwyższa jakość, gwarantująca bezpieczne użytkowanie.

Cążki i cęgi to konieczne narzędzia do wykonania podstawowego zabiegu podologicznego, jakim jest z pewnością pedicure podologiczny.

Cążki i inne narzędzia podologiczne – czym się kierować przy zakupie?

Narzędzia podologiczne, służące do zastosowania w zabiegach podologicznych, powinny być kupowane w profesjonalnych podologicznych sklepach. Wówczas będziemy mieć pewność, że dostępne w ofercie narzędzia cechują się najwyższą jakością.
Przy wyborze odpowiednich do naszego gabinetu narzędzi podologicznych należy zwrócić szczególną uwagę na tworzywo wykonania. Najczęściej narzędzia podologiczne, takie jak cęgi czy cążki wykonuje się ze stali. Ważne, aby stal nie była za miękka, bo wtedy będzie się tępić i dużo szybciej niszczyć. Narzędzia podologiczne powinny gwarantować funkcjonalność, praktyczność i bezpieczeństwo zabiegów. Dobrym rozwiązaniem jest zapytanie podczas wybierania narzędzi podologicznych sprzedawcy o posiadanie certyfikatu, potwierdzającego najwyższą jakość produktów.
Wybierając narzędzia podologiczne, dokładnie czytaj informacje zawarte w sklepie lub na stronie internetowej. Zwróć szczególną uwagę na materiał, z którego zostały wykonane oraz na technologię wykonania. Wybieraj tylko oznakowane narzędzia, posiadające logo firm. Dzięki temu ustrzeżesz się zakupu podróbek i niefunkcjonalnych narzędzi.
Kształt cążek czy cęgów do paznokci powinien być zbliżony do rozmiaru naszej dłoni, dzięki czemu będziemy mogli swobodnie się nimi posługiwać podczas zabiegów podologicznych.
Jeśli masz problem z dokonaniem właściwego wyboru, zapytaj sprzedawcę, który pomoże ci ustalić, jakie narzędzia będą potrzebne do gabinetu podologicznego. Dobrze jest przed zakupem wypróbować narzędzia i udać się osobiście do sklepu podologicznego.

Cążki – rodzaje

Istnieje wiele rodzajów cążków do skórek. Dostępne na rynku cążki różnią się od siebie  rozmiarem ostrzy. Najpopularniejszymi rozmiarami są:

  • 3 mm,
  • 4 mm,
  • 5 mm,
  • 6 mm.

Podolodzy najczęściej wybierają cążki o ostrzu 4 mm, które są uniwersalne. Wszystkie cążki cechują się wysoką jakością oraz trwałością, umożliwiającą długie użytkowanie. Dostępne na rynku cążki często są specjalnie projektowane, żeby dopasowywać się do dłoni podologów, umożliwiając wygodne i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu. Dodatkową zaletą cążek do paznokci jest ich estetyczny wygląd.

Wysokiej jakości cążki do skórek Chifa znajdziesz w ofercie hurtowni podologicznej, m.in. Kerpro.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!