Chirurgia plastyczna Medycyna Uroda Zabiegi Zdrowie

Lipofilling – bądź piękna w każdym calu!

blizny-usuwanie

O liposukcji powiedziano już wiele. W końcu zabieg ten ma dość długą tradycję, sięgającą pięciu dekad! W tym czasie sposoby popularnego odsysania tłuszczu udoskonalano, mając na względzie nie tylko jego skuteczność, lecz także bezpieczeństwo pacjentów. Jednak prawdziwym przełomem okazało się… wykorzystanie pobieranej tkanki do poprawiania niedostatków urody! Taki zabieg nazywamy właśnie lipofillingiem. Jak się go wykonuje i jakie efekty można dzięki niemu uzyskać? Zapytaliśmy o to ekspertów Bieńkowscy Clinic.

Lipofilling – na czym to polega?

Lipofilling, czyli inaczej lipotransfer, to połączenie dwóch zabiegów – odsysania tłuszczu i korygowania nim niektórych defektów urody. Taki ,,preparat” jest wypełniaczem doskonałym, w pełni biokompatybilnym, dzięki czemu ryzyko powikłań, odrzucenia lub wystąpienia reakcji alergicznej spada właściwie do zera. Z jego pomocą możliwe jest wykonanie takich zabiegów, jak:

  • odmładzanie twarzy – a więc poprawa jędrności i napięcia tkanki,
  • wymodelowanie wybranych partii ciała, np. powiększenie biustu,
  • poprawa owalu twarzy – tzw. wolumetria,
  • wygładzenie zmarszczek i bruzd – lipofilling twarzy można wykonać nawet na delikatnej skórze pod oczami, np. niwelując kurze łapki,
  • wypełnianie blizn – dzięki przeszczepowi tłuszczu możliwe jest nie tylko zmniejszenie ich widoczności, lecz także pobudzenie tkanki do regeneracji.

Bardzo dobre efekty można uzyskać już od pierwszego zabiegu, jednak dla osiągnięcia optymalnych rezultatów warto zdecydować się na ok. 2-3 w odstępach od 6 do 12 miesięcy.

Lipofilling w Bieńkowscy Clinic – jak to wygląda?

Choć zabieg ten w wielu miejscach wygląda podobnie, każda klinika medycyny estetycznej ma swoją własną receptę na uzyskanie odpowiedniego wyniku. W Bieńkowscy Clinic lekarze najpierw wykonują mikroliposukcję za pomocą cienkiej kaniuli, co niweluje ryzyko blizn. Nakłucie i odessanie tkanki odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Następnie odpowiednio spreparowany ,,wypełniacz” wprowadza się precyzyjnie w wybrane miejsce metodą iniekcji. Warunkiem powodzenia zabiegu jest ponowne unaczynienie tkanki w miejscu wszczepienia. Znacznie ułatwia to jej wysoka zawartość komórek macierzystych, choć czasami nie jest wystarczająca, np. u palaczy tytoniu. W takich sytuacjach specjaliści Bieńkowscy Clinic zalecają połączenie lipofillingu z osoczem bogatopłytkowym, które przyspiesza i usprawnia gojenie się ran, tym samym znacznie poprawiając efekty zabiegu.

Lipotransfer – czy to zabieg dla Ciebie?

Lipofilling to doskonały wybór dla tych z nas, którym zależy na naturalnym efekcie oraz kompleksowym zadbaniu o urodę. Pozwoli nie tylko na poprawę sylwetki i odmłodzenie twarzy, lecz także pozbycie się nieestetycznych blizn, np. pooperacyjnych czy wad wrodzonych. To także dobra propozycja dla osób, które z różnych względów nie mogą skorzystać z zabiegów, w których stosuje się sztuczne wypełniacze. Chcesz powiększyć biust, ale obawiasz się sztucznego efektu? Wypełnienie go własnym tłuszczem może być lepszym rozwiązaniem niż iniekcje z kwasu hialuronowego, które mogłyby zakłócić wynik mammografii lub USG piersi.

Czy to oznacza, że lipofilling jest zabiegiem doskonałym? Procedura należy do bezpiecznych zwłaszcza, gdy wykonywana jest przez doświadczonych profesjonalistów. Jednak należy pamiętać, że wciąż jest to poważny zabieg, który, choć trwa ok. 1-1,5 godziny, nie należy do lunchowych. Dlatego niezwykle ważne jest, aby na konsultacjach niczego nie ukrywać, w szczególności przewlekłych infekcji, problemów z wątrobą i nerkami, chorób autoimmunologicznych czy kłopotów z krzepliwością krwi.

Marzysz o nowej figurze, gładszej cerze lub chcesz zapomnieć o widocznych bliznach? Umów się na wizytę w Bieńkowscy Clinic i zaufaj specjalistom!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!