Chirurgia plastyczna Medycyna Uroda

Lifting wolumetryczny – wymodeluj owal swojej twarzy

beauty-1319951_1920

Upływ lat i proces starzenia się skóry najbardziej widać na naszej twarzy. W pewnym momencie życia zaczynają pojawiać się na niej zmarszczki, a także traci ona swoją objętość oraz młodzieńczy blask. W celu wymodelowania profilu twarzy stosuje się współcześnie lifting wolumetryczny, który pozwala na skuteczne odbudowanie ubytków tkanki podskórnej.

Lifting wolumetryczny – na czym polega?

Wolumetryczne odmładzanie twarzy pozwala na przywrócenie jej utraconej objętości i poprawienie zarysu. Do przeprowadzenia liftingu stosuje się wypełniacze, które usuwają zmarszczki oraz odbudowują objętość w odpowiednich miejscach twarzy, np. policzki. W Klinice Bieńkowscy Esteticmed używa się do tego nowoczesnych preparatów Restylane SubQ i Voluma Corneal. To skuteczne produkty oparte na bazie kwasu hialuronowego, które charakteryzują się skutecznym i długotrwałym działaniem. Lifting wolumetryczny jest poza tym bezpieczny dla pacjentów oraz małoinwazyjny.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe, dzięki czemu ewentualne odczucia bólowe zminimalizowane są do minimum. Preparat wstrzykiwany jest za pomocą tępo zakończonej igły przez niewielkie nacięcia w okolicy owłosionej skóry głowy. Nacięcia mają długość około 1,5 mm w związku z czym już dzień po zabiegu stają się niewidoczne. Lifting wolumetryczny może być przeprowadzony także za pomocą tradycyjnej igły wkłuwanej głęboko ku tkance podskórnej. Podany preparat jest elastyczny, miękki i ma jednorodną konsystencję, dzięki czemu jest niewidoczny, a także niewyczuwalny. Pod koniec zabiegu lekarz, w celu dokładnego rozprowadzenia implantu, wykonuje delikatny masaż. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności.

Lifting wolumetryczny – efekty

Efekty po przeprowadzeniu liftingu wolumetrycznego widoczne są natychmiast i utrzymują się przez około 18-24 miesiące. Zabieg pozwala na wymodelowanie owalu twarzy, nadanie jej naturalnej objętości, wygładzenie zmarszczek, a także nawilżenie skóry. Dzięki temu twarz wygląda na młodą, zdrową i wypoczętą. Z zabiegu z powodzeniem mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Wskazania do wykonania liftingu wolumetrycznego:

 • uwydatnienie kości policzkowych,
 • wygładzenie zmarszczek,
 • usuwanie bruzd nosowo-wargowych,
 • redukcja tzw. worków pod oczami,
 • modelowanie policzków,
 • wypełnienie zagłębień w okolicy skroni,
 • modelowanie podbródka.

Lifting wolumetryczny – przeciwwskazania:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • stany zapalne skóry,
 • trądzik, opryszczka,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • uczulenie na składniki preparatu,
 • choroby nowotworowe.

Lifting wolumetryczny stosuje się w celu poprawy profilu twarzy i nadania jej młodzieńczego oraz naturalnego wyglądu. Dodatkowo zabieg niweluje niedoskonałości takie zmarszczki, bruzdy czy wiotkość skóry. Wolumetria pozwala na odmłodzenie twarzy dosłownie w przeciągu kilkunastu minut! Podczas zabiegu wykorzystuje się bezpieczne dla pacjenta wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, które zwiększają objętość tkanek. Preparaty te są odporne na działanie enzymów oraz wolnych rodników.

Więcej informacji na temat liftingu wolumetrycznego znajdziemy na stronie esteticmed.pl.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!