Ginekologia estetyczna Medycyna Zabiegi

Labioplastyka – zabieg ginekologii estetycznej

kobiet

Medycyna estetyczna zajmuje się dzisiaj nie tylko powiększaniem lub zmniejszaniem piersi. Wśród zabiegów proponowanych przez tę gałąź medycyny są także te, których wykonaniem zajmuje się ginekolog. Ginekologia estetyczna to w chwili obecnej najszybciej rozwijająca się dziedzina chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Korekcja warg sromowych, czyli labioplastyka, to jeden z zabiegów, które proponuje współczesna ginekologia estetyczna.

Labioplastyka to nie fanaberia, ale konieczność

Labioblastyka jest zabiegiem, na wykonanie którego decydują się kobiety ze zbyt dużymi wargami sromowymi lub panie, których wargi sromowe są asymetryczne. W przypadku tych kobiet takie deformacje bardzo często wpływają nie tylko na obniżenie poczucia własnej wartości, ale odbijają się także negatywnie na życiu intymnym. Zabieg labioplastyki, który przeprowadzany jest między innymi w warszawskiej Klinice dr Jagielskiej Sthetic, wykonuje się u kobiet z następujących wskazań:

  •     ból w czasie codziennego funkcjonowania lub w czasie stosunku seksualnego,
  •     dyskomfort,
  •     ograniczenia w życiu seksualnym,
  •     odczuwany przez kobiety wstyd związanym z pokazywaniem ciała,
  •     obniżone poczucie własnej wartości.

Zabieg wykonywany jest tylko wtedy, kiedy zachodzi rzeczywista potrzeba korekty wyglądu warg sromowych. Żadna kobieta nie wygląda identycznie, dlatego wygląd warg sromowych u każdej z pań również jest inny. Zabieg jest przeprowadzany tylko w sytuacji, kiedy deformacje te stwarzają problemy w życiu codziennym i intymnym kobiety.

Co jest wykonywane w ramach zabiegu?

Operacja plastyczna miejsc intymnych, która wykonywana jest w obrębie warg sromowych, może objąć:

  • wargi sromowe mniejsze – zabieg jest wykonywany w przypadku zbyt dużych warg lub w sytuacji, kiedy są one zdeformowane; polega na usunięciu nadmiernej ilości tkanki;
  • wargi sromowe większe – wskazaniem do wykonania zabiegu jest zanik warg sromowych, można go przeprowadzić także u kobiet, których wargi sromowe są za małe; polega na wstrzyknięciu botoksu – po zabiegu wargi są ładne i osiągają pożądany rozmiar.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg labioplastyki nie jest wykonywany u kobiet w ciąży. Również kobiety ze zdiagnozowanymi chorobami tkanki łącznej, które utrudniają gojenie się ran oraz panie w trakcie chemioterapii nie mogą poddać się zabiegowi. Labioplastyka poprzedzona jest zawsze konsultacją lekarską. W jej trakcie lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg rzeczywiście jest konieczny. Jeżeli tak, to przed wyznaczoną datą jego przeprowadzenia pacjentka powinna wykonać morfologię oraz badanie na krzepliwość krwi.

Zalecenia po zabiegu

Zabieg labioplastyki wykonywany jest przy użyciu wchłanialnych szwów. Nie ma więc konieczności ich usuwania. Pierwsze dni po zabiegu są dla pacjentki mało komfortowe – może pojawić się pieczenie i ból okolic intymnych. Dolegliwości można złagodzić, zażywając środki o działaniu przeciwbólowym. Życie seksualne kobieta może rozpocząć po około trzydziestu dniach od zabiegu. W okresie rekonwalescencji zaleca się unikanie zbyt długiego spędzania czasu w pozycji siedzącej, należy zrezygnować także podróży. Do higieny intymnej wskazane jest stosowanie łagodnych preparatów myjących i jak najczęstsze branie prysznica. Zoperowane miejsce należy chronić przed otarciami wkładkami higienicznymi.

Zabieg trwa około godziny i wymaga tylko jednodniowego pobytu w klinice. Nie pozostawia widocznych blizn. Zdecydowana większość kobiet, które zdecydowały się na zabieg labioplastyki, odzyskuje pewność siebie i utracone poczucie własnej wartości, a także znów odczuwa satysfakcję z życia seksualnego.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!