Medycyna Zdrowie

Najnowszy sposób korekcji uśmiechu – lekkie i przezroczyste nakładki na zęby

nakladki-na-zeby-forum

Wady zgryzu i niedoskonałości w uzębieniu to często powód zaniżonej samooceny i pogorszenia samopoczucia. Osoby, które borykają się z tego rodzaju problemami, z reguły wstydzą się uśmiechać, a jeśli już to robią, to starają się ukryć swoje zęby. Zniechęceni perspektywą noszenia tradycyjnego, metalowego aparatu ortodontycznego, najczęściej po prostu nie podejmują leczenia, ponieważ kojarzy się im to z metalowymi elementami na zębach, których nie można zdjąć przez kilka lat. Współczesna ortodoncja znacznie rozwinęła się jednak w tej dziedzinie i do korekcji uzębienia wykorzystuje od niedawna zupełnie inne, nowe rozwiązanie, jakim są nakładki na zęby.

Nakładki na zęby – lekkie i przezroczyste

Najnowsza ortodoncja pozwala na korekcję uzębienia, która jest alternatywą dla tradycyjnego aparatu na zęby. Może zainteresować wszystkich tych, którzy chcą, żeby poprawa wyglądu zębów nie wiązała się z długotrwałym noszeniem widocznych elementów w jamie ustnej. Nakładki na zęby, takie jak Orthocaps, są lekkie i przezroczyste, z racji wykonania ich ze specjalnego tworzywa, które jest komfortowe w noszeniu. Jak przekonują specjaliści z kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic w Warszawie, nakładki na zęby powodują niewielką siłę nacisku, dzięki czemu pacjenci nie doświadczają intensywnego bólu w trakcie leczenia. System ten składa się z dwóch praktycznie niewidocznych szyn, które mogą być noszone w ciągu dnia i nocy.

Czy nakładki na zęby można zdejmować?

Co istotne, nakładki na zęby można zdejmować. W sytuacji spożywania posiłków, czyszczenia jamy ustnej czy ważnych spotkań lub wystąpień, istnieje możliwość wyjęcia ich z ust. Jest to więc bardzo wygodna metoda korekcji uzębienia. To cecha, która również w znaczącym stopniu przyczynia się do wzrostu popularności stosowania tego rodzaju sposobu leczenia ortodontycznego. Nakładki na zęby są elastyczną formą korekcji, którą można dostosować do swoich potrzeb i preferencji.

Nakładki na zęby – jakie wady można leczyć z ich pomocą?

Przede wszystkim warto wspomnieć, że nakładki na zęby umożliwiają leczenie zarówno szczęki czy żuchwy, jak i nieprawidłowego ustawienia uzębienia. Ortodonta może więc przeprowadzać leczenie dotyczące między innymi zgryzu otwartego i głębokiego, nagryzu, zęba przemieszczonego, okluzji, kompresji łuku zębowego, a także stłoczenia zębów. Możliwości jest więc wiele, a przed podjęciem każdego leczenia, ortodonta udostępnia pacjentowi symulację komputerową uzębienia, dzięki czemu może on zobaczyć przewidywane efekty końcowe.

Jak wygląda proces leczenia poprzez nakładki na zęby?

Najpierw ortodonta wykonuje niezbędne badania, ustala plan leczenia i sporządza analizę 3D. Potem wizualizacja zostaje przedstawiona pacjentowi. Gotowe, przezroczyste nakładki na zęby typu Orthocaps, w postaci systemu Twin-Aligner, należy nosić około 20 godzin na dobę. Jednak można je zdejmować do jedzenia i czyszczenia zębów. Okres całego procesu leczenia uzależniony jest od stopnia zaawansowania wady i jej rodzaju.

Nakładki na zęby – czy mają szansę zrewolucjonizować rynek usług ortodontycznych?

Ewidentne zalety, jakimi charakteryzują się nakładki na zęby, mogą sprawić, że w niedalekiej przyszłości korekcja uzębienia będzie wyłącznie dyskretna i komfortowa. Współczesna ortodoncja posiada innowacyjne narzędzia, które mają szansę na masową popularyzację. Nakładki na zęby wiążą się więc z dużym prawdopodobieństwem ich upowszechnienia, za sprawą coraz większego zainteresowania nimi osób z wadami zgryzu i niedoskonałościami w uzębieniu.

Jeżeli interesuje cię więcej informacji na temat nakładek na zęby, zajrzyj na stronę smiledesignclinic.pl

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!