Kosmetyki Moda Uroda Zabiegi

Odżywka do włosów L’oréal – jak chronić i pielęgnować włosy?

odzywka-do-wlosow

Odżywianie włosów dotyczy wielu różnych problemów. Regeneracja włosów, pielęgnacja włosów farbowanych, nawilżanie – wszystko to umożliwia odpowiednia odżywka do włosów. Równie skutecznie może działać odżywka na porost włosów, poprawiająca pracę cebulek. Jak odbudować włosy? Jakie zabiegi na włosy poprawiają ich kondycję? Przeczytaj ten artykuł i znajdź odpowiedzi na te, oraz wiele innych pytań. Zobacz, jak odżywka do włosów  L’oréal może zmienić wygląd Twoich włosów! Poznaj opinię profesjonalistów!

Odżywka do włosów L’oréal – kto jej potrzebuje?

Odżywka do włosów to kosmetyk pierwszego wsparcia, który odpowiednio dobrany, powinien stanowić element codziennej pielęgnacji włosów. Dobra odżywka potrzebna jest każdej kobiecie, bez względu na rodzaj włosów jaki posiada. Odżywka to przede wszystkim ochrona włosów przed codziennymi zagrożeniami, jakie stanowi temperatura otoczenia, promienie słoneczne, suszenie czy prostowanie.

Odżywka do włosów L’oréal  – różne włosy, różne potrzeby

Oczywistym jest, że rynek kosmetyczno – fryzjerski potrzebuje tak wielu rodzajów odżywek, jak wiele problemów i rodzajów włosów mają kobiety z całego świata. Zdarza się, że kobiety nie przywiązują większej wagi do tego, jakiej odżywki używają. Niestety, bardzo często kończy się to negatywnymi skutkami. Zapytani o radę specjaliści lorealprofessionnel.pl, którzy przedstawili nam całą gamę odżywek do włosów, odpowiadającą różnym potrzebom.

  • włosy farbowane – odżywka sprawia, że kolor pozostaje intensywnie, nie zmywa się na skutek mycia głowy.
  • włosy zniszczone – dobra odżywka zapewnia regenerację, a także chroni przed powstawaniem nowych uszkodzeń.
  • włosy suche – odżywka powinna nawilżać i odżywiać suche włosy.

Wybierając odżywkę do włosów farbowanych, najlepiej kupić taką, która przeznaczona jest konkretnie dla koloru włosów, jakie posiadamy.

Odżywka do włosów L’oréal – czym ją uzupełnić?

Nawet najlepsza odżywka do włosów potrzebuje uzupełnienia jej działania innymi kosmetykami oraz zabiegami. Odżywianie włosów to nie tylko to, co robimy na zewnątrz włosa, ale także wewnątrz. Skóra włosów potrzebuje takiej samej troski jak reszta ciała.

Odżywianie włosów powinno więc odbywać się na dwóch płaszczyznach:

  • Na zewnątrz:
    Oczywiście na pierwszym miejscu znajduje się główna gwiazda tego artykułu – odżywka. Kolejnym ważnym elementem jest szampon do włosów, oraz maski i wcierki. Pamiętaj, że o skuteczności stosowanych preparatów decyduje przede wszystkim sposób, w jaki je nakładamy. Koniecznie stosuj się do zaleceń producentów. Jeżeli na opakowaniu napisano, że kosmetyk należy trzymać na włosach przynajmniej 20 min, oznacza to, że właśnie tyle czasu trzeba, aby składniki w nim zawarte zaczęły działać, oraz znalazły się w odpowiedniej warstwie włosa. 
  • Od środka:
    Włosy potrzebują witamin oraz minerałów, które stanowią ich budulec oraz naturalną odżywkę. Dbaj o to, aby Twoja dieta była bogata w witaminy z grupy B, witaminę A, C, E, D, K, a także minerały, takie jak: żelazo, magnez, cynk, wapń.

Pamiętaj także, że o sukcesie wykonywanych zabiegów oraz stosowanych kosmetyków, zależy to, jak sumiennie, i jak regularnie będziesz je wykonywać i stosować. W tej walce nie ma drogi na skróty!

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!