Dom

Drewniane skrzynki, które odmienią wnętrze twojego domu – kilka sprawdzonych pomysłów na aranżacje drewnianych skrzynek dekoracyjnych

pakobud

Ostatnimi czasy zapanowała moda na drewniane elementy. Od dawien dawna drewno cieszyło się sympatią nie tylko ze względu na dobrą jakość i wytrzymałość, lecz także dzięki swojej estetyce. Przez pewien czas zostało jednak wyparte na rzecz sztucznych tworzyw, metalowych i plastikowych dodatków. Na szczęście, jednak nie na długo. Drewniane elementy znów powracają do użytku. Wprowadź je do swojego domu dzięki aranżacji drewnianych skrzynek.

Modne meble ze skrzynek i palet oraz dodatki w wersji ,,zrób to sam’’

Nie tylko drewniane dodatki są ostatnio popularne, lecz także ich samodzielna aranżacja do mieszkalnego wnętrza oraz wykonywanie oryginalnych konstrukcji czy szukanie ich nowych zastosowań. Drewniane skrzynki czy palety w swoim pierwotnym założeniu służyły przede wszystkim transportowi towarów. Obecnie jednak wpisują się w najświeższe trendy i pobudzają kreatywność do coraz to ciekawszego wykorzystania. Przy wysokiej jakości materiałach można stworzyć piękne elementy i umeblować niemal całe mieszkanie. Drewniane skrzynki oraz palety są dostępne w ofercie producenta Pako Bud.

Wiszące półki na ścianach i stoliki nocne

To chyba najprostsze zastosowanie drewnianych skrzynek, jednak niezwykle efektowne. Wykonanie półek ze skrzynek jest banalnie proste. Wystarczy zawiesić je na hakach na ścianie w taki sposób, aby odwrócone były otworem do wnętrza pokoju. W ten sposób otrzymuje się przestrzeń wewnątrz skrzynki, na której można umieścić książki, płyty czy inne przedmioty. Na górnej krawędzi można natomiast postawić ozdoby – wazon z kwiatami, budzik czy ramki ze zdjęciami. Taka półka z pewnością doda wnętrzu oryginalnego klimatu. Półki ze skrzynek w kuchni czy przedpokoju można wzbogacić o przymocowane do spodniej krawędzi haczyki, które posłużą do wieszania kluczy bądź kubków. Alternatywą dla drewnianych skrzynek są półki z palet, które również sprawdzą się w tej roli. Kilka połączonych ze sobą skrzynek to z kolei doskonały sposób na otrzymanie stolika nocnego, który postawiony przy łóżku będzie nie tylko praktyczny, lecz także estetyczny.

Duży drewniany regał do sypialni lub salonu

Półki z palet czy skrzynek to jednak nie wszystko. Jak się okazuje, z drewnianych skrzynek można skonstruować nawet cały regał. Przymocowane do siebie skrzynki w sposób pionowy i poziomy, zaimpregnowane i pomalowane lub pozostawione w swoim naturalnym kolorze, tworzą bardzo praktyczny regał z wieloma półkami, który sprawdzi się zarówno w salonie, jak i biurze czy sypialni. Ogromną zaletą mebli ze skrzynek jest to, że można wykonać je samodzielnie i całkowicie dostosować do własnych potrzeb i wymagań.

Osłonka na doniczki i skrzynki z kwiatami

Drewniane skrzynki wyglądają bardzo dobrze w połączeniu z zielenią roślin. Dlatego też można je śmiało wykorzystać do tego, aby umieścić w nich kwiaty. Odpowiedniej długości i szerokości drewniana skrzynka dekoracyjna, pomalowana bądź ozdobiona metodą decoupage, będzie doskonałą osłonką na doniczki oraz skrzynki na kwiaty.

Estetyczne przechowywanie

Duża drewniana skrzynia to świetna kryjówka dla dziecięcych zabawek, psich akcesoriów czy innych przedmiotów, które powinny zostać schowane. Dodatkowo, umieszczenie jej w sypialni czy salonie będzie elementem dekoracyjnym. Wysokiej jakości drewniane skrzynie wykonywane na wymiar i dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta dostępne są w ofercie producenta Pako Bud na stronie https://pakobud.com.pl/skrzynie/skrzynie-drewniane/

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!