Medycyna Skuteczne odchudzanie Uroda Zabiegi

Lipofiling – naturalna metoda modelowania sylwetki

lipofiling-w-mediart-clinic

Często nie jesteśmy do końca zadowoleni ze swojego wyglądu. Niejednokrotnie pewnie zastanawialiście się nad tym, jak dobrze byłoby poprawić swoją sylwetkę. Często wystarczy zacząć stosować odpowiednią dietę, zapisać się na siłownię czy uprawiać regularnie sport. Nie zawsze jednak takie postępowanie przyniesie upragnione kształty. Nie pomoże nam chociażby, gdy naszym problemem jest za mały biust lub piersi straciły kształt i jędrność po ciąży. Na nic też dieta i ćwiczenia przy utracie konturu twarzy czy zmarszczkach. Co jednak, gdy w pamięci mamy sztuczne biusty i ogromne usta kobiet korzystających z operacji plastycznych i nie chciałybyśmy wyglądać tak jak one. Ze strachu powstrzymujemy się przed wszelkimi działaniami ingerującymi w nasze ciało. Nie musi tak jednak być. Istnieją naturalne metody, które mogą nam pomóc.

Jedną z nich jest lipofiling. To niezbyt skomplikowany zabieg, który polega na zmianie miejsca występowania komórek tłuszczowych w naszym organizmie. Często przecież zdarza się tak, że narzekamy, że w jednym miejscu mamy za dużo tłuszczyku, za to w innym nam go brakuje. Lipotransfer to idealne rozwiązanie w takiej sytuacji. Komórki tłuszczowe zostają przeszczepione z miejsc, gdzie występują nadmiernie, do miejsc, które pragniemy skorygować. Najczęściej komórki pobierane są z :

 • brzucha,
 • ud,
 • bioder,
 • ramion,
 • kolan.

Lipofiling – jak możemy go wykorzystać:

 • do powiększenia biustu (możemy uzyskać piersi nawet o jeden rozmiar większe),
 • do wymodelowania pośladków,
 • odmłodzenie dłoni,
 • poprawa kształtu twarzy, redukcja zmarszczek, uniesienie i wypełnienie policzków,
 • powiększenie ust,
 • redukcja blizn i ubytków w skórze,
 • odmłodzenie i uelastycznienie skóry,
 • poprawa jędrności i gęstości skóry.

Lipotransfer wykorzystuje autologiczny materiał, komórki tłuszczowe są pobierane i przeszczepiane tej samej osobie. Niweluje to więc ryzyko odrzucenia takiego materiału, nie dochodzi także do żadnych alergii i daje gwarancje, że tkanka się przyjmie. Do organizmu nie wprowadza się żadnych sztucznych materiałów. Pobrane od pacjenta komórki tłuszczowe są oczyszczone z nadmiaru płynów – jak uszczegóławia specjalista z mediartclinic.pl i za pomoca kaniuli wprowadzane do miejsc wymagających poprawy. Jednorazowo pobrać można ok. 20-30 ml substancji do przeszczepu i jest to jedno z niewielu ograniczeń dotyczące tego zabiegu. Zbyt duża ilość pobranych komórek podczas jednej sesji mogłaby spowodować obumarcie komórek. Drugim ograniczeniem jest niemożność dokonania przeszczepu u osób bardzo szczupłych, gdyż nie ma skąd pobrać komórek.

Warto też dodać, że dzięki przeszczepowi i komórkom macierzystym skóra poddana zabiegowi staje się odmłodzona i elastyczniejsza, ma ładniejszy koloryt. Efekty jakie możemy uzyskać są naturalne, nieprzesadzone. Wartym podkreślenia faktem jest stosowanie tej metody także przy rekonstrukcji biustu po mastektomii oraz u osób po radioterapii.

Sam zabieg nie zajmuje wiele czasu, przez kilka dni możemy także zmagać się z zasinieniami. Po dwóch tygodniach nie powinniśmy już jednak odczuwać żadnych negatywnych skutków lipofillingu. Efekty pojawiają się po kilku dniach, jednak na pełen rezultat, np. odmładzający, trzeba będzie poczekać nawet do kilku miesięcy. Lipofilling to zabieg na lata. Zwykle nie ma konieczności powtarzania go wcześniej, jak informują eksperci z mediartclinic.pl. Można natomiast łączyć go z innymi zabiegami, co da nam oszczędność czasu. Zabieg nie jest bolesny, wystarcza znieczulenie miejscowe. Widać więc, że nie potrzebna jest żadna wielka operacja, aby skutecznie i trwale poprawić niedociągnięcia w swojej figurze czy urodzie, bez strachu o sztuczny i komiczny efekt.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj aby dodac komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nas!